Ev / Haberler / 3 Muhteşem PlayStation Oyunu PC’ye Geliyor!
Poster gg

3 Muhteşem PlayStation Oyunu PC’ye Geliyor!

Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain PC’ye geliyor. Quantic Dream imzalı yapımların hepsi Epic Games Store üzerinde satışa sunulacak.

Oldukça beğenilen bu üç devasa yapımın da PC platformunda yer edinecek olması muazzam bir haber. Quantic Dream imzalı üç büyük yapım, sadece Epic Games Store üzerinden satılacak ve yapılan yeni anlaşma doğrultusunda, bu yılın sonlarında oyunlar PC platformu üzerinde oynanabilecek.

Döneminin en sevilen oyunu olan Heavy Rain, müthiş anlatımıyla PC oyuncularını bile ağlatan Beyond: Two Souls ve yinelediği kadim sorular ile insanı sorgulamaya iten Detroit: Become Human bilgisayar oyuncularına sunulacak.

Epic Games Store PC İçin Büyük Bir Hamle Yaptı

85 milyon kullanıcıya ev sahipliği yapan Epic Game Store üzerinde satışa sunulacak diğer oyunlar da şöyle:

  • The Outer Worlds
  • Control
  • Afterparty
  • Satisfactory
  • Phoenix Point
  • The Sinking City
  • Industries of Titan

Konsola özel olarak çıkışını yapmış üç oyun da bu yılın sonlarında bilgisayar platformuna geçecek ve Epic Games Store üzerinden satışa sunulacak. Oyunlar muhtemelen Steam üzerinde satılmayacak.

Epic ile yaptığımız yeni işbirliği sayesinde, yapımlarımızı daha geniş kitlelere ulaştırabilecek ve PC oyuncularının da oyunlarımızdan keyif almasını sağlayacağız diyen Quantic Dream CEO’su, Epic Games Store ve Quantic Dream anlaşmasını basın toplantısında duyurdu.

Epic Games Store vs. Steam

Epic Games Store yöneticisi Steve Allison, “Epic Games Store, partnerler sayesinde bu yıl yüzlerce milyon dolar kazanacak” dedi. Steam’e devasa bir darbe daha vurmuş olan Epic Games Store, sadece Quantic Dream ile değil, birçok oyun geliştiricisiyle daha anlaştı. Günden güne popülerliğini arttıran Epic Games Store, her iki haftada bir bedava oyun dağıtmasıyla ve oyun satışındaki hafif politikalarıyla, hem oyun geliştiricilerini hem de oyuncuları kendi tarafına çekmeye devam ediyor.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

2 Yorumlar

  1. Deniz Ozan T.

    Oyuncu kitlesini arttırabileceğini sanmam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.