Ev / Haberler / Oyun Haberleri / 355 Bin Apex Legends Hilecisi Oyundan Banlandı
Poster gg

355 Bin Apex Legends Hilecisi Oyundan Banlandı

Özellikle bugünlerde adından sıkça söz ettirmeyi başaran Apex Legends için büyük bir ban operasyonu yapıldı. 355.000’den fazla hile yapan oyuncu sistemden ban yedi. Üstelik bu sayı sadece PC kullanıcıları arasından çıktı.

Apex Legends

Apex Legends İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Oyuncu sayısı gitgide artmaya devam eden bu oyun için çalışmalara son hız devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde oyuncu sayısının 50 milyonu geçtiğini duyuran bir haber yapmıştık zaten, habere gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bir anda böyle büyük bir ivme yakalayan Apex Legends için geliştirici ekip bu kez büyük bir baskın yapıp sistemden 355.000 üzerinde hileci banladı. Oyunculara daha rahat ve temiz bir oyun ortamı sunmak istediklerini belirten ekip bu duyuruyu da Reddit üzerinden yaptılar. Ayrıca bu sayının yalnızca PC oyuncuları için geçerli olduğunu da eklediler.

Yaptıkları açıklamada sadece bununla da yetinmediklerini belirtmekteler. Artık oyunda kullanıcıların hile yapıldığını düşündükleri durumda rapor edebilecekleri bir sistemin de eklendiğini söylediler. Bu fonksiyon ile raporlanan oyuncular direkt olarak oyunun güvenlik sistemi olan Easy Anti-Cheat sistemine yönlendirilecekler.

Easy Anti-Cheat

Oyun Sırasında Karşılaşılan Bazı Hatalar Düzeltilecek

Özellikle Nvidia GeForce RTX serisi ekran kartlarından kullanan oyuncuların daha sık karşılaşabileceği hatalardan biri için özellikle çalıştıklarını belirtiyorlar. Bu hata kodu ise DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG şeklinde. Bunun yanı sıra AMD kullanıcılarının da oyun performansını artırabilmek üzere çalışmaların başladığını da ekliyorlar.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.