Ev / Haberler / 4A Games Doğruladı: Yeni Metro Oyunu Ufukta

4A Games Doğruladı: Yeni Metro Oyunu Ufukta

Poster gg

Atmosferi ve hikayesiyle hepimizi etkileyen seriden sevindiren haber geldi. Yapımcı 4A Games yeni bir Metro oyunu geliştirmekte olduklarını doğruladı. Henüz elimizdeki bilgiler bu kadar olsa da oyuncuları heyecanlandırmaya yeten bir haber oldu.

metro last light

Metro serisi son dönemlerde türünün en başarılı yapımlarından biri. Seri, kitaplardaki etkileyici atmosfer ve hikayeyi oyunlara başarılı bir şekilde aktarırken görsel anlamda da fazlasıyla kaliteli yapımlar olarak karşımıza çıktı. Bu sene çıkan Metro Exodus da bizleri şaşırtmayarak görsel ve hikayesel anlamda beklentileri karşılamayı başardı. Yapımcı THQ Nordic ise bunun ardından hiç beklemeden yeni oyun için kolları sıvamış durumda. Metro Exodus’un yakaladığı başarıyı harcamadan yeni oyunun yapımına başlamaları ise bizce doğru bir karar olmuş.

Yeni Metro oyunu hakkında en büyük soru ise hikaye açısından neyi temel alacağı. Bildiğiniz üzere seri Metro 2033, Metro 2034 ve Metro 2035 adında 3 kitaba sahip. Yazar Dmitry Glukhovsky ise bu seriye daha fazla kitap yazmayacağını belirtmişti. Bu nedenle hikayenin ne üzerine olacağı merak konusu. Serinin hayranları ortaya farklı teoriler atsa da henüz elimizde net bir şey yok. Ancak stüdyonun 10 yılı aşkın süredir sadece Metro serisi üzerine çalışması ve 3 oyunun da oldukça başarılı olması oyuncuların şüphelerini azaltıyor. Şu anlık bilgilerimiz bu kadar olsa da bir gelişme oldukça sizlere aktarıyor olacağız.

Kitap Uyarlaması Oyunlar

Oyun, sinema teknoloji ve espor ile ilgili en yeni içeriklere buradan ulaşabilir, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.