Ev / Haberler / 51. Bölge Etkinliği Facebook Tarafından Kaldırıldı

51. Bölge Etkinliği Facebook Tarafından Kaldırıldı

Valorant names

Geçtiğimiz haftalarda Facebook’ta 51.Bölge için açılan etkinlik, Facebook tarafından ‘Topluluk Kuralları’nı ihlal ettiği için kaldırıldı. Etkinliğe 2 milyondan fazla kişi gitmeyi düşünüyordu.

 

“Hepimizi Birden Durduramazlar” sloganıyla geçtiğimiz haftalarda açılan 51.Bölge etkinliği bir hayli eğlence konusu olmuştu. Etkinliğin Reddit’e sıçramasıyla olay büyümüş ve gideceği yönünde bildirim veren insanların sayısı 2 milyonu aşmıştı. Etkinliğin amacı ise ismi uzaylılar ve üstün teknolojilerle anılan 51.Bölge’yi basıp gerçekte ne olduğunu görmekti.

Katılacak kişi sayısı 1 milyonu geçtiği zaman ABD Hava Kuvvetleri, resmi bir duyuru yaparak bölgeye girmeye çalışanlara karşı önlem almaya başlamıştı bile. Etkinlik bu noktaya kadar sadece bir şaka anlamı taşımaktaydı, fakat yapılan bu resmi duyurudan sonra ünlü isimlerin de katılmasıyla binlerce kişi daha etkinliğe gitmek için bildirimde bulundu. Bütün bunların ardından katılımcı sayısı 2 milyonun üzerine çıktı.
Gerçekleşenler her ne kadar şaka amacıyla yapılsa bile, etkinliğin gerçekleşeceği 20 Eylül’e yakın zamanlarda civardaki otellerin hepsinin dolması ve internet üzerinden insanların organize olmaya çalışıp planlar yapmaya başlamaları gibi sebeplerden dolayı Facebook, olayın fişini çekti.

Olay her ne kadar kapanmış gibi gözükse de etkinliğin kurucusu olan Matthew Roberts öyle düşünmüyordu. Etkinliğin ‘Topluluk Kuralları’nı hiçbir şekilde ihlal etmediğini vurgulayan Roberts, aynı tarihte 51. Bölge’ye, askeriyeye ait olmayan bir alanda festival düzenlemek istedi. Ama bu etkinlik de Facebook tarafında kaldırıldı.
Olanların ardından kitlesini kaybettiği ve mizahi bir olayın böyle ciddi bir şekilde karşılanmasından dolayı üzgün olduğunu belirten Roberts, başka bir etkinlik için çabalamayı bıraktı. Fakat her ne kadar o bundan vazgeçse bile, bazı insanların hala internet üzerinden bu konuyla ilgili fikirlerini yaymaları ve bazı kişilerin de bu olayı son derece ciddiye almalarında  ötürü, 51. Bölge baskınının hala gerçekleşme ihtimali bulunuyor. Neler olup biteceğini ise zaman gösterecek.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.