Ev / Haberler / Age of Empires II: Definitive Edition Ön Siparişe Çıktı!

Age of Empires II: Definitive Edition Ön Siparişe Çıktı!

Valorant names

E3 2019’da duyurulan Age of Empires II: Definitive Edition oyununun çıkış tarihi ve satış fiyatı belli oldu, Microsoft heyecanlı bekleyişi bir nebze de olsa giderdi. Detaylar için sizi haberimize doğru alalım!

Gönlümüzde ayrı bir yerde olan, “Wololo!” ses efektiyle içimizi şenlendiren efsane klasik gerçek zamanlı strateji oyunu Age of Empires II 20. yılını kutluyor. Yaklaşık iki ay kadar önce E3 2019‘da duyurulan Age of Empires II: Definitive Edition oyununun çıkış tarihi, 19 Ağustos 2019 tarihinde Mixer üzerinden yapılan Gamescom 2019 Xbox canlı yayınında açıklığa kavuşturuldu.

Age of Empires II‘ya yönelik 2013 yılında Age of Empires II HD Edition versiyonunu piyasaya süren Microsoft 2017 yılında efsanenin üzerinde tekrar çalışacaklarını ve oyunu tekrardan yapacaklarını açıklamışlardı. Bugün yapılan Gamescom konferasında Microsoft, oyunun çıkış tarihini 14 Kasım 2019 olarak açıkladı. Oyunun şu anda Steam platformundaki ön sipariş fiyatı 56,25 TL.

Ayrıca oyuna yeni görevler ve dört yeni uygarlık ekleneceği haberler arasında yer alıyor ve bugün yapılan Xbox konferansında da oyunun Xbox Battle Pass‘in bir parçası olduğu da duyuruldu. Umarız oyun beklentilerimizi karşılayabilir ve oyuncular olarak zevkle bu efsanenin yeniden dirilişine güzel bir şekilde tanık olabiliriz.

En güncel oyun gelişmelerinden haberdar kalmak için bizi takip etmeyi unutmayın. İyi oyunlar 🙂

 

Hakkında Orhun Kaan ŞAHİNKAYA

Galanima'nın yiğit çocuğu. Beş yaşından beri strateji oyunu oynayan bir orun ve Trabzonlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.