Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Akademi Ligi Şampiyonu İstanbul Wildcats Oldu!
Valorant names

Akademi Ligi Şampiyonu İstanbul Wildcats Oldu!

Geçtiğimiz gün oynanan Akademi Ligi finalinin şampiyonu IWC oldu. İstanbul Wildcats 3-2’lik bir seriyle rakiplerini mağlup ederek ligi şampiyon olarak bitirdi. Wildcats’in 5 maçlık serideki rakibiyse Fenerbahçe Espor’du.

Fenerbahçe Espor ve İstanbul Wildcats arasında geçen final maçı yaklaşık 5 saat sürdü. Her iki takımın da kaliteli oyunlar sergilediği seri, Fenerbahçe’nin 4. maçı alarak durumu 2-2 eşitlemesi ve 5. oyuna gidilmesiyle uzadı. Son oyundaysa herkes başa baş bir mücadele bekliyordu, fakat Wildcats oyunun ilk dakikalarında yakaladığı üstünlükle herkesi şaşırttı.

Oyun başında aldığı skorlarla alt koridor hariç bütün koridorlarda bir üstünlük kurmayı başaran Wildcats, oyunun kontrolünü yavaş yavaş ele geçirdi. Özellikle üst koridorda StarScreen’in peş peşe aldığı skorlarla ivmesini arttıran takım üstünlüğünü orta oyuna da yansıttı.

Oyun başında yakaladıkları bu üstünlüğü başarılı bir şekilde kartopuna çeviren ekip, Fenerbahçe’ye oldukça zor anlar yaşattı. Oyun sonlarına doğru altın farkını 10 bine kadar çıkarması ve objekitfler üzerindeki hakimiyetiyle Wildcats izleyenlerin beğenisini topladı. Oyunu 2-16 gibi büyük bir farkla kazanan takım, böylelikle Akademi Ligi şampiyonu oldu.

Serinin oyuncusu ise İstanbul Wildcats’ten Kofte oldu. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde gösterdiği başarılarını Akademi Ligi’yle pekiştiren Kofte, izleyenlerin beğenisini topladı. Dilerseniz bu linke tıklayarak 5 oyunluk seriyi izleyebilirsiniz.

Oyun, sinema, teknoloji ve espor dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.