Ev / Haberler / Akınsoft, Türkiye’nin İlk Robot Fabrikasını Açtı!
Valorant names

Akınsoft, Türkiye’nin İlk Robot Fabrikasını Açtı!

İnternet cafe yazılımlarından tanıdığımız Akınsoft Türkiye’nin ilk robot fabrikasını açtı. Detaylar haberimizde!

Türkiye’nin ve dünyanın ilk insansı robot fabrikası olan AKINROBOTICS’in resmi açılışı 4 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. 11.000 m² alanda 1,5 yılda yapımı tamamlanan fabrika ile ilgili; Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, yaptığı açıklamada dünyada birçok kuruluşun robotlar için AR-GE çalışması yaptığını fakat henüz seri ya da yalın üretime geçmediğini belirtti.

Robotlar ne işe yarayacak?

Akın, AKINROBOTICS‘te üretilecek insanlığa hizmet amacı ile tasarlanan ve üretilen insansı robotların her sektörde var olmaya aday olmak üzere geliştirdiklerinin altını çizdi. Akla gelebilecek her sektörde kullanılması hedeflenen insansı robotların amacının; insanların yerini almaktan ziyade iş yükünü azaltıp insanlığa daha kaliteli bir hayat sunmak olduğu belirtiliyor. Bu sayede insanların sosyal yaşamını daha iyi yönetebilmesi ve hayat kalitesinin artması hedefleniyor.

Siz insansı robotlar konusunda ne düşünüyorsunuz? Robotlar insanlığa yararlı olur mu, yoksa robotların insanlığın yok oluş sebebi olacağını düşünenlerden misiniz?

Hakkında Sizden Gelenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.