Ev / Haberler / Aleyna Tilki Kadar Konuşulmadı Ama…
Valorant names

Aleyna Tilki Kadar Konuşulmadı Ama…

Bildiğiniz üzere Aleyna Tilki isimli şarkıcının son parçası Sen Olsan Bari birçok tartışmayı da peşinden getirmişti.

Bu tartışmalar genel olarak Pedofili (Sübyancılık, çocukların cinsel isteklere alet edilmesi) konusu üzerinden dönmüştü. Hatta Ekşi Şeyler konuyu bir başlıkta toplayıp farklı görüşleri karşımıza getirmişti. Öyle bir durum var mı ya da yok mu tartışmayacağız, merakınızı yukarıdaki linkten giderebilirsiniz. Şimdi sizlerle bir şarkı paylaşalım, haberin devamını okumadan önce klibi izlemenizi öneririm. Şarkı olarak gayet güzel. Sonra da üzerine konuşuruz.

Bu şarkı 17 Temmuz’da yayınlandı. Daha önce bilindik çalışmaları olmayan bir düet’e göre biraz da çabuk yayıldı. Biz haberi yaptığımızda 4.5 Milyon görüntülemeye sahipti. Peki ne var bu klipte? Ne konuşacağız?

Amacımız yermek ya da övmek değil

Yazıyı yazarken amacımız Aleyna’yı yermek ya da övmek değil, kendisinin konusu da geçenlerde tartışmalara sebep olduğu için konumuzda ismini geçirdik. Öncelikle bunu belirtelim de kimseyi zan altında bırakmayalım.

Suzanitta kaç yaşında?

Klip’te nakaratları okuyan, klip boyunca da boy gösteren Suzanitta sadece 14 yaşında. Öğrendiğim anda şok oldum, gerek ağır makyajı, gerekse giyim kuşamı örnek olarak alında tahmin etmenin imkanı olmuyor zaten. Çok belli bir şekilde büyük gösterilmeye çalışılmış. Sonrasında kişisel sayfalarına bir göz gezdirdim. Evet şarkıcı gerçekten 14 yaşında…

Klibi izlemiştiniz değil mi? 14 Yaşında bir ‘Kız çocuğu’ söz konusu. Cinsel imgelerle dolu, erotik sayılabilecek çekimlerle dolu bir klipte yer almış. 14 yaşında bir kız çocuğu kamera karşısında popo sallayıp ‘Twerk’ yapıyor.

Bugünlerde fazlaca bu tip şeyler karşımıza gelince sinirlendik. Amacımız kimseye yanlış, doğru demek değil. Çünkü 18 yaşından küçük insanlar bireysel kararları konusunda ailelerine bağlıdır ve aile söz konusuyken bir şeyler söylemek bizim haddimize değil zaten. Fakat lütfen eğlence sektörü, medya çocukları bu işlere bulaştırmasın daha fazla. Konuştuğumuz şeylere bak, çocuklardan ve cinsellikten aynı paragrafta bahsederken dahi elim ayağım titriyor sinirden, insanlar bunlarla prim toplamaktansa hiç çekinmiyor.

Olay Bulgar basınında da yer almış. Röportajlar yapılmış falan. Eğer çeviri ekleyebilecek olursa seviniriz.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.