Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Almanya Başbakanı Angela Merkel’den e-Spor Vaatleri!
Poster gg

Almanya Başbakanı Angela Merkel’den e-Spor Vaatleri!

Almanya’da 24 Eylül’de gerçekleşecek seçimler öncesinde, parti liderlerinden gelen seçim vaatlerinden birisi de e-Spor’a verilecek önemin artmasıyla ilgili.

24 Mayıs’ta Almanya’da e-Spor’u siyasete sokan ilk parti,  Almanya ana muhalefet partisi Sosyalist Demokrat Parti oldu. Partinin genel başkanı Martin Schulz, yaptığı açıklamada “Gençlerin e-Spora tutkusunu görüyoruz ve e-Sporun geleceğin önemli parçalarından biri olacağının da farkındayız. Bu nedenle, iktidar olmamız durumunda e-Spor ve e-Sporcuların koşullarını iyileştirmek adına çalışmalar yapacağız” dedi. Sonraki günlerde bu sözlerine devam niteliğinde bir açıklamada daha bulunan ekip, bir e-Spor Federasyonunun bile açılabileceğinden söz etti.

E-Spor dünyasını sevindiren bu haberden kısa bir süre sonra, şimdiki Almanya başbakanı Angela Merkel de bir açıklamada bulundu. Merkel, açıklamasında Alman halkına biraz daha sade bir şekilde seslenerek, şu sözleri sarf etti: “Video oyunları günümüz dünyasının en önemli kültürel varlıklarından biri oldu. Muhafazakarlar olarak e-Spor’u da pozitif bir şekilde destekleyeceğimizi ve yapılabilmesi için daha uygun şartları sağlayacağımızı dile getiriyoruz.”

Genelde muhafazakar partiler, yeniliklere çok sıcak bakmazlar. Bu nedenle Angela Merkel ve partisinin bu söylemlerde bulunması e-Spor’un ne denli büyük bir pazar oluşturmaya başladığının göstergesidir.

Umuyoruz ki ülkemizde de bu tür çalışmalar görürüz.

 

Hakkında Sencer Yücel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.