Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Amazon’dan Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliyor!
Poster gg

Amazon’dan Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliyor!

Geçtiğimiz yıl Athlon tarafından duyurulan The Lord of the Rings MMORPG oyununun proje yöneticiliğini Amazon Game Studios yapacak.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinden detaylar gelmeye devam ederken, şirketin oyun stüdyolarının Yüzüklerin Efendisi konulu bir MMORPG oyunu yapacağı duyuruldu. J.A Bayona tarafından yönetilecek olan dizi ile ilgili umudumuz yeşerirken, Dome Karukoski tarafından yönetilen Tolkien filmi de heyecanımızı arttırmıştı.

Yüzüklerin Efendisi dünyasının Gollum karakteri ile ilgili bir oyun geliştirileceğini de biliyoruz.

Gollum Oyunu Hakkında Detaylar

Birçok uyarlama henüz yoldayken, bir haber de Amazon Game Studios’tan geldi. Geçtiğimiz sene Athlon stüdyolarının geliştireceği The Lord of the Rings MMORPG oyunu Amazon’un önderliği altında yapılacak. Deneyimli takımın halihazırda New World adlı bir MMORPG üzerinde çalıştıkları da detaylar arasında.

“Tolkien’in Orta Dünyası kurgusal dünyalar tarihindeki en zenginlerinden biri. Bu da, New World oyunun da geliştiricen deneyimli MMO ekibimize inanılmaz bir oynama ve yaratma şansı tanıyor.”

Amazon Game Studios, Christoph Hartmann

İkinci Çağ’da geçecek olan Amazon yapımı Yüzüklerin Efendisi dizisini heyecanla bekliyoruz. Yine Amazon’un elinden çıkacak olan MMORPG oyununun geçeceği dönem hakkında ise henüz kesin bir bilgi yok. Oyunun orijinal kitaplara dayanacağı ve filmleri baz almayacağı söylentiler arasında.

Amazon’un New World İsimli MMORPG Oyunu Hakkında

Stüdyonun New World isimli MMORPG oyunun 30 dakikalık bir oynanış videosunu yukarıdan izleyebilirsiniz. Grafiksel anlamda tatmin edici gözüken oyun oldukça detaylı. Birçok sistemle donatılmış oyunun henüz Alpha aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Yine aynı stüdyo tarafından geliştirilecek olan The Lord of the Rings MMORPG hakkında henüz detaylı bilgiler yok. Fakat stüdyonun MMO deneyimine ve Alpha aşamasındaki yapımına baktığımızda umutlanmamak için bir sebep göremiyoruz.

The Lord of the Rings MMORPG Geliştiricileri

MMORPG oyununu ilk olarak Athlon Games duyurmuştu. Warframe oyununu sahip şirketlerinden biri olan firma, geçtiğimiz yıl Middle-Earth Enterprises ile anlaşmıştı.

“Athlon Games ile çalışıp, Yüzüklerin Efendisi’ndeki olaylara doğru uzayan bir dönem içerisinde etkili bir oyun deneyimi sunup, Orta Dünya’nın destansı yerlerini keşfetme şansı oluşturacağımız için çok mutluyuz. Athlon Games milyonlarca Orta Dünya hayranına eşsiz bir keşif fırsatı sunacak.”

Middle-Earth Enterprises, Fredrica Drotos

Bir yıl sonra Athlon Games’in projesindeki yöneticiliği üstlenen Amazon Game Studios’un oyunları arasında Tales from Deep Space, Breakaway, The Grand Tour Game ve Lost Within var.

Yeni Yüzüklerin Efendisi oyununun tüm gelişmelerinden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.