Ev / Haberler / Teknoloji Haberleri / AMD Vega Ekran Kartları Seneye Aramızda
Poster gg

AMD Vega Ekran Kartları Seneye Aramızda

AMd, üst seviye ekran kartlarında kullanacak olduğu Vega teknolojisini gelecek yıl piyasaya sunuyor

Amd halen Radeon Rx 400 serisi ekran kartlarıyla düşük ve orta kalite ekran kartı üretiminde piyasada belirli bir hacime sahip hatta son dönemlerde belirli bir artış sağladığı da aldığımız duyumlar arasında.Ancak üst seviye sistemler için yine de yetersiz olarak görülen Amd bu atak için geç bile kaldı denilebilir.Bu sistemlerde polaris serisi işlemciler bulunmaktaydı.

Ancak Vega serisi ile birlikte yeni işlemcilerle donatılacak olan ekran kartları ile piyasaya farklı bir bakış açısı katmayı planlayan Amd HBM2 hafızayla donatacağı bu kartların, Zen işlemcileriyle birlikte gelecek yıl piyasasında pazar payını epeyi bir arttırmayı planlıyor.

Capsaicin-Presented-by-AMD-Radeon_FINAL-page-012

Vega serilerinin 2016 yılının sonuna yetişeceği söylentileri dolaşsa da Amd yönetiminden  Mark Papermaster tarafından yapılan açıklamada, bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığından bahsedildi.

Amd, yeni nesil Zen işlemcileri ve Vega teknolojisi ile birlikte 2017 yılının ilk yarısında piyasa çıkmak ve bu sayede hem kişisel hem de kurumsal anlamda piyasa üzerinde payını iki taraflı yürütme amacı içinde olacak.

Hakkında Halfboss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.