Ev / Haberler / Android Telefonu Hızladındıran Yöntem
Poster gg

Android Telefonu Hızladındıran Yöntem

Android Telefonları Hızlandırma

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda kullanımdan bir süre sonra yavaşlayan android cihazlarınızı hızlandırabilecek bir yöntem göstereceğiz.Bu yöntem ile geliştirici seçenekler üzerindeki yer alan animasyonları nasıl kapatacağınızı göstereceğiz.

jetpackdroid

Çıkan her yeni Android sürümüyle Google’ın farklı animasyon geçişleri kullandığını görüyoruz.Eğer Android telefonunuz son teknoloji ve güçlü bit telefon değilse bu tür animasyonlar cihazınızı yorması ve yavaşlatması kaçınılmaz hale gelebilir.Bu nedenle eğer sizde giriş veya orta segment bir akıllı telefona sahipseniz bu uygulama ile bir miktar hız artışı elde etmeniz mümkün.

Android Cihazda Animasyon Kapatma

Google bu çeşit animasyon ayarlarını bize direk sunmadığı için ilk önce geliştirici seçeneklerimizi aktif etmemiz gerekmekte.

Bunun için ise cihazınızın ayarlar menüsünden Cihaz Hakkında kısmına gidip yapım numarasının üstüne arka arkaya 5 defa basmanız gerekmekte.Bu sayede cihaz sizin için geliştirici ayarları aktif edecektir.

animasyonla-android-hizlandirma
Bu işlem bittikten sonra ayarlar bölümüne geri dönüp geliştirici seçenekleri açıyoruz.

animasyonla-android-hizlandirma-2
Ardından geçiş animasyonu seçeneği kısmından animasyon ölçeğini 1x yerine 0.5x ile değiştirerek işlemimizi tamamlıyoruz.

Hakkında Halfboss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.