Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Apex Legends 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Apex Legends 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Poster gg

 

Battle Royale türündeki oyunları oynayan oyuncu sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Her yeni çıkan oyunla birlikte bu tür biraz daha üstünlük kuruyor. Çıkışını gerçekleştirmesinin üzerinden henüz tam olarak 1 ay geçmemesine rağmen Apex Legends, büyük bir başarıyı daha elde ediyor.
apex legends

 

Apex Legends, piyasada çok büyük kitlelere ulaşmayı başarmış aynı türdeki diğer rakiplerine yetişme yolunda kendinden emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. PUBG her ne kadar battle royale türünün öncüsü olmasa da çıktığı an itibariyle diğer bir çok oyuna da ilham kaynağı oldu. Piyasada devleşmişti, Fortnite çıkana kadar. Sonra tahtından oldu ve her gün biraz daha oyuncu yitirmeye başladı. Şu an zirvedeki oyun Fortnite olarak görünse de Apex Legends bu zirveyi ele geçirecek gibi görünüyor.

Apex Legends Yerinde Duramıyor!

Çıktığı gün 2.5 milyon oyuncu sayısına ulaşmayı başarmıştı Apex Legends. Hatta 1 milyona da daha ilk 8 saati içerisinde ulaşabilmişti. Şimdi de daha tam olarak 1 ayı dolmadan 50 milyon oyuncu sayısına ulaştığı haberi ortaya çıktı. Bizim haberi öğrendiğimiz kaynak ise oyunu geliştiren firma Respawn Entertainment’ın CEO’su Vince Zampella. Attığı bir tweet ile paylaştıkları videoda veriyorlar bu haberi. Ayrıca videoda oyuna dair başka veriler de paylaşılmış. Bu veriler ise şu şekilde:

  • 158 milyon finisher kullanımı
  • 170 milyon respawn
  • 1.23 milyar ulti kulanımı
  • 31 milyar işaret koyma
  • En az 16.5 milyon mezarlık bulma ve çok daha fazlası.

Artık öyle bir dönemdeyiz ki adını çoğu oyuncunun bildiği oyunlar bile sonradan serilerine battle royale temasını işlemeye başladı. Örnek olarak da Call of Duty veya Battlefield serilerini verebiliriz. Bu oyunlar zaten aksiyon türünde, dolayısıyla geliştirici firmaların bu gibi modları oyunlarına entegre etmeleri gayet normal karşılanabiliyor. Zaten işlerini iyi yaptıkları sürece herhangi bir sıkıntı yok. Ancak yakın dönemde iş biraz daha ekstrem bir hal almaya başladı. Mesela o çok meşhur Tetris oyununa bile böyle bir mod getirileceği haberi ortaya çıktı. Bu haberle ilgili yazımız da sitemizde mevcut, buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Bu gibi haberlerimizi en hızlı şekilde takip edebilmek için sitemizin Twitter ve Instagram sayfalarını da takip edebilirsiniz.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.