Ev / Haberler / Apex Legends Loot Boxlardan Dolayı Oyunculardan Özür Diledi!

Apex Legends Loot Boxlardan Dolayı Oyunculardan Özür Diledi!

Valorant names

Apex Legends oyununa geçtiğimiz günlerde gelen yeni etkinliğin eşyalarının alınma sistemi oyuncular tarafından deli gibi tepki görmüştü. Bunu fark eden yapımcılar, oyunculardan özür dileyip durumu düzeltmeye koyuldu. Detaylar haberimizde!

Apex Legends

Hatırlayacak olursanız geçen günlerde Apex’in yapımcısı oyundaki son etkinlikle gelen oldukça saçma bir loot box sisteminin oyunda kalacağını söylemişti. Etkinliğin eşyalarının sadece ikisi para ödemeden alınabiliyordu, geri kalan kısmına ise bir sürü para bayılmamız gerekiyordu. Bahsettiğimiz etkinliğin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu sistemin gelmesinden ve oyunda kalacağının açıklanmasından sonra oyuncular tarafından gayet doğal olarak linçlenen firma, özür dileyip meseleyi çözmeye başladı. Oyunun yapımcısı Drew McCoy, konuyla ilgili kamuoyuna aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Oyunu ilk piyasaya sürdüğümüzde adil ve oyuncularımıza paralarını ve zamanlarını nerede harcayacaklarına dair seçenek sunacak bir şekilde para kazanmaya söz vermiştik. Apex Legends’ı geliştirirken aldığımız en büyük kararlardan biri de kalitesiyle, derinliğiyle, gelişimiyle ve şimdiki muhabbetimizin konusu olan oyun içi eşyaları satma yolumuzla dünya standartında bir battle royale oyunu yapmaktı. Iron Crown etkinliğiyle birçok kişiye göre en güzel olan kostümleri almak için Apex Pack’leri tek yol yaparak sözümüzü tutamadık, yolumuzdan döndük.”

Açıklamanın detaylarına bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Apex Legends

Olayın üzerine Apex Legends oyununun yapımcısı belirtilen kostümleri hala loot boxlarda veriyor olsa da oyun içi kazanılan parayla alma seçeneğini de bize sunuyor. Gelecek olan etkinliklerde de güzel kostümlerin sadece loot boxlardan alınmayacağı konusunda da söz verdiler.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın, iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.