Ev / Haberler / Apex Legends Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!
Valorant names

Apex Legends Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Çıkış yaptığı ilk günden itibaren büyük bir oyuncu kitlesini kendine çeken Apex Legends önlenemez yükselişine devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Kaliteli grafikleri, eğlenceli oynanış yapısı ve oyun dinamikleri ile çıkışını gerçekleştirmesinin üzerinden henüz çok az bir zaman geçmiş olmasına rağmen Apex Legends her geçen gün daha çok oyuncuya ulaşmaya devam ediyor. Bu zamana kadar çıkan her Battle Royale oyunda olduğu gibi Apex Legends için de PUBG ve Fortnite’a karşı en güçlü rakip yakıştırması yapılmıştı. Ancak Apex Legends unutulup giden diğer rakiplerinin aksine zirvede kendine PUBG ve Fortnite ile birlikte sağlam bir yer edinecek gibi görünüyor.
apex legends

Rekorları Alt Üst Eden Oyun: Apex Legends!

Oyun kullanıcılara sunulduğunun 8. saatinde 1 milyon, 24. saatinde ise 2.5 milyon oyuncuyu bünyesinde toplayarak tekrarlanması güç bir başarıya imza attı. Oyunun geliştirici firması olan Respawn Entertainment CEO’su Vince Zampella’dan gelen açıklamaya göre ise oyun an itibariyle 10 milyon oyuncu barajını aşmış durumda. Neredeyse 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde 10 milyon oyuncu ile buluşan oyun için Zampella’da şaşkınlığını attığı Tweet ile dile getirdi. Oyun aynı zamanda 1 milyon aktif kullanıcı tarafından da aynı anda oynandı.

Tam da Battle Royale oyunlara olan ilgi azalıyor derken ortaya çıkan Apex Legends, doğru mekanikler ve oynanış dinamikleri ile piyasaya sürülecek olan herhangi bir yapımın kullanıcılar üzerinde nasıl bir etki yaratabildiğini bizlere bir kez daha göstermiş oldu. Belki de yavaş yavaş ölmekte olan bir türü tek başına şahlanışa geçirdi. Elbette tüm bunların en büyük sebeplerinden bir tanesi de oyunun ücretsiz bir biçimde kullanıcılara sunulması.

Battle Royale türüne karşı önyargılı olan insanları bile bir şekilde kazanacağını düşündüğümüz oyunu hala denemediyseniz mutlaka bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyoruz. Oyunu yükledikten sonra bir hayal kırıklığı ile karşılaşmamanız için sistem gereksinimlerini aşağıya bırakıyoruz.

Sistem Gereksinimleri

  • OS: 64-bit Windows 7.

  • CPU: Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core Processor.

  • RAM: 6GB.

  • GPU: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7700.

  • GPU RAM: 1 GB.

  • HARD DRIVE: Minimum 30 GB of free space.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.