Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Apex Legends’in Yeni Karakterleri Hakkında Bilgiler Var!
Poster gg

Apex Legends’in Yeni Karakterleri Hakkında Bilgiler Var!

Oyun dünyasına yıldırım gibi düşen Apex Legends, türdeşlerinin tahtını sallamaya ve adından söz ettirmeye devam ediyor.

En son Crysis karakterlerinin oyuna eklenebileceğine dair bir haberi sizlerle paylaşmıştık. Veri madencilerinin bulduğu bilgiler ışığında, oyuna eklenecek yeni karakterlerin isimleri hakkında teoriler ortaya çıktı.

Anlık olarak 100 milyon oyuncu tarafından oynanan Apex Legends’in yeni karakterleri hakkındaki bilgilerin birçoğu aslında tahmine dayanıyor. Oyuncular Reddit’te ve birçok forumda fikir dayanışması yapıp, Apex Legends’in yeni karakterleri hakkında çıkarımlar yapıyor.

Aslına bakarsanız bu tahminlerin isabetli olma ihtimali oldukça yüksek. Çünkü mevcut karakterlerin özelikleri adlarını kanıtlar nitelikte. Mesela Bloodhound karakterlerin izini sürebiliyor. Bloodhound kan tazısı demek. Kan tazıları kan izlerini takip edebilen hayvanlardır.

Pathfinder ise yol bulucu demek ve karakterin özellikleri arasında da ulaşım ve casusluk var. Bir diğer yeteneği ise haritadaki güvenli bölgenin yerini önceden tespit edebiliyor oluşu.

 

Apex Legends’e Gelebilecek Olan Karakterler

Husaria – Tarihteki kanatlı süvarilere verilen bir isimdir. Polonyalı süvari birliğinin adı Winged Hussars idi. Gelmesi muhtemel olan bu karakterin yeteneği de ulaşım temelli olabilir. Bu bağlamda kanatlarının ya da jetpack’inin olabileceğini düşünüyoruz.

Jericho – Apex Legends yeni karakter verileri arasında bir de Jericho var. Oyunun severleri bu karakterin Mirage’in kardeşi olabileceğini düşünüyor. Bu teorinin nasıl oluşturulduğu hakkında kesin bir bilgimiz yok. Fakat Jericho ismi aynı zamanda bir füze ismidir.

RampartTitanfall 2’de duvar ya da barikatı temsil eden bu isim, muhtemelen Apex Legends dünyasında da kendisine aynı bağlamda bir yer bulacaktır. Belki portatif bir duvar oluşturmak bu karakterin özellikleri arasında olabilir.

Prophet – Önceki haberlerimizde Crysis ile ilgili olabileceğini düşünmemize neden olan bu isim, aynı zamanda peygamber anlamına geliyor. Apex Legends yeni karakter güncellemesinde olmasını gerçekten istediğimiz karakterlerden biri Prophet. Çünkü Crysis‘te onu çok sevdik ve bu mucizeye inanmak istiyoruz.

Oyunda bir peygamberin yapabileceği şeyleri andıran özelliklere sahip olacağını düşünüyoruz. Eğer bu bir karakterse ve oyuna gelirse, muhtemelen Wraith’e benzeyecektir.

Blackout – Bu bir karakterse ve oyuna gelecekse eğer, Apex Legends geliştiricilerinin karakteri isimlendirirken rakiplerinin adını koyması oldukça manidar olur.

RosieBioShock’da Big Daddy türlerinden birine verilen isim geldi ilk olarak aklımıza. Fakat Overwatch’daki Torbjorn karakterine benzeyeceği hakkında tahminler var.

Skunner – İskoç argosunda “iğrenilen şey” olarak geçen bu isim, sürekli küfreden, pompalı tüfeği ve patlayıcıları çok seven İskoç bir ağabey çiziyor kafamızda. Umarız böyle bir karakter gerçek olur çünkü King’s Canyon topraklarında “Lad!” diye bağıran bir İskoç görmek çok eğlenceli olabilir.

Nomad – Bizi heyecanlandıran bir diğer isim de Nomad. Kelime anlamı göçebe olan bu isim, Apex Legends dünyasında gizemli bir karakterin ismi de olabilir. Fakat hepimiz Crysis‘teki Nomad olmasını ve bir mucize yaşanmasını istiyoruz. Göreceğiz.

Bu isimlerin karakterlere ait olmama ihtimali de mevcut.  Apex Legends yeni karakter teorileriniz varsa siz de yorumlarda belirtebilirsiniz. Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.