Ev / Haberler / Apple Etkinliği “Gather Round” 12 Eylül’de
Poster gg

Apple Etkinliği “Gather Round” 12 Eylül’de

Apple Etkinliği “Gather Round” 12 Eylül’de

Teknoloji devi Apple‘ın yeni ürünleri bu ayın 12’sinde tanıtılacak. Geçen seneki ürün tanıtım etkinliği tarihinde bir değişimeme gitmeyen Apple, bu sene de yeni ürünlerinin tanıtımını 12 Eylül’de yapacak. Etkinliğin adresi ise şirketin merkezi olan Apple Park’taki Steve Jobs Theatre‘da gerçekleşecek.

Tanıtım günü yaklaştıkça heyecan ile birlikte iddialar da artmaya devam ediyor. Biz ise Apple‘ın tanıtmasını beklediğimiz ürünleri sizler için derledik.

Yeni MacBook Air

Gün geçtikçe Apple‘ın yeni MacBook Air‘i tanıtacağı iddiası da kuvvetleniyor. İddialara göre yeni MacBook Air tasarım bakımından 12 inçlik MacBook‘lara benzeyecek. Retina ekran ile gelecek yeni MacBook Air‘in daha ince bir çerçeveye sahip olacağı bekleniyor. Bir farklılık ise giriş portlarında bekleniyor. Yeni MacBook Air‘in, bir önceki modelinde barındırdığı girişleri barındırmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni MacBook Air‘in 1200 dolar civarlarında bir ücret ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

AirPower

Apple kullanıcıları tarafından 1 yıla yakın bir süredir beklenen kablosuz şarj cihazı AirPower‘ın bu etkinlikte tanıtılıp satışa sunulması bekleniyor.

Yeni Apple Watch

Tanıtılacak Apple Watch‘ta tasarım bakımından değişikliğe gidilecek. Saatlerin büyüklüğü artırılmadan çerçeve oranının küçültülüp ekran büyütülecek. Bu büyümenin yaklaşık olarak %15’lerde olması bekleniyor. Yeni eklenen bir özellik ise kalp atışı ölçme teknolojisi olacak.

iPad

İddialar yeni tabletin 10 inç yerine 11 inç olacağı yönünde. iPad Pro ve 12.9 inçlik iPad Pro daha ince çerçevelere sahip olacak ve çentiği olmayacak.

Merakla Beklenen 3 yeni iPhone

Şirket bu sene 3 yeni iPhone modeli tanıtacak. Bınlar 6.1 inçlik iPhone 9, güncellenecek olan 5.8 inçlik iPhone X ve 6.5 inçlik iPhone X Plus olacak. Tanıtılacak olan iPhone‘lar güçlü ve daha hızlı olan A12 işlemci ve yenilenmiş çift kamera ile birlikte gelecek. Bunların yanı sıra yeni iPhone modellerinde OLED ekran kullanılacak. Çeşitli kaynaklara göre iPhone 9 700-800 dolarlık bir ücretle piyasaya sürülecek. Bunların yanı sıra çeşitli renk seçenekleri bulunacağı da beklentiler arasında.

 

Hakkında Bora Üzüm

Teknoloji meraklısı, araştırma delisi, birazcık da hukuk öğrencisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.