Ev / Haberler / Teknoloji Haberleri / Apple Watch Series 4 Tanıtıldı!
Poster gg

Apple Watch Series 4 Tanıtıldı!

12 Eylül 2018’de yapılan, Apple Park’ın ilk lansmanı olan, Steve Jobs Theather’ın ev sahipliği yaptığı 2018 Apple Eylül lansmanının ilk tanıtılan ürünü Apple Watch Series 4 oldu!

Tasarım

Tasarımı tamamen değişen yeni nesil Apple Watch, daha büyük ekran, daha farklı arka panel, yeni nesil nabız sensörü ve yeni Watch Face’ler ile geliyor.

Ayrıca, 38 ve 42mm yerine 40 ve 44mm boyutlarla da geleceği doğrulandı.

Ses

Bir önceki nesile göre %50 daha güçlü bir hoparlör ile gelen Apple Watch 4, mikrofon ve hoparlörün tam zıt kenarlara yerleştirildiği bir düzende geliyor.  Bunun sebebi, söylendiğine göre telefon konuşması sırasındaki yankıyı azaltmak.

Yeni Nesil S4 İşlemci

Çift çekirdekli, 64 bit, S4 adındaki işlemci ile gelen Apple Watch Series 4, önceki saate göre iki kat daha hızlı

Yeni Hareket Sensörü

32 birim G-Kuvvetine kadar dayanıklı olan yeni nesil hareket sensörü, aynı zamanda bütün hareketlerinizi tanıyabilecek kadar hassas.

Tekrar edilebilen hareketleri tanıyacak ve yapay zekayı kullanarak tanıma sistemini geliştirecek. Aynı zamanda sert bir düşüş yaşadığınızda, 1 dakika içinde engellemediğiniz takdirde acil numaralarınızı arayacak.

Spor yaptığınızda yaktığınız kaloriyi de hesaplayabilen Apple Watch, iki nabız ölçme modu ile geliyor, Düşük Nabız ve Yüksek Nabız. Apple Watch’u, hastalıklarınıza göre bu durumlarınızı takip edip, kişisel bir sağlık raporu çıkartmakta kullanabileceksiniz.

Electrocardiogram (EKG) özelliği

Electrocardiogram özelliği sayesinde EKG Raporu çıkartabilen yeni nesil Apple Watch‘u, doktor, sizden EKG raporu istediğinde kullanabilirsiniz. Türkiyede çok olacağını düşünmüyoruz ama en azından kendiniz hakkında birtakım şeyleri bilerek doktora gidebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için parmağınızı 30 saniye “crown” ‘da tutmanız yeterli.

Batarya

24 Saate kadar dayanan pil ömrü ile, önceki nesillerine göre çok gelişen yeni Apple Watch 4, size daha uzun bir deneyim vaat ediyor

Yazılım ve Çıkış Tarihi

Watch OS 5 ile gelen Apple Watch 4‘ü  300 Dolardan başlayan fiyat ile, 21 Eylül‘de satın alabilirsiniz. Dilerseniz halihazırda aktif olarak kullandığınız Apple Watch‘unuza 17 Eylül‘de Watch OS‘i kurabilirsiniz

Apple hakkında bilgilerinize güveniyorsanız, buradan, “Apple Hakkındaki Bilginizi Ölçüyoruz!” testimize ulaşabilirsiniz.

Apple ürünleri hakkındaki görüşlerinizi de, yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Hakkında Özay Yıldız

Yarış oyunları hayranı, lise öğrencisi bir petrolhead. Yarış oyunlarını "Ben manuel daha çok seviyorum kardeşim." mottosuyla oynamayı severim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.