Ev / Blog / Assassin’s Creed Filmi Sinemada İzlemeye Değer Mi?
Poster gg

Assassin’s Creed Filmi Sinemada İzlemeye Değer Mi?

Assassin’s Creed Filmi Sinemada İzlemeye Değer Mi?

OyunGezer, Multiplayer gibi birçok platform oyuncuların gözünden bakarak Assassin’s Creed filmi‘ni yermiş. Çok haksız sayılmazlar aslında ama biz biraz daha objektif bir bakışla inceleyeceğiz filmi. Özet isteyen arkadaşlar, yazının sonuna göz atabilirler, orada kısaca belirteceğiz fikrimizi.

Oyun ve Film

Öncelikle senaryosu gerçekten güçlü oyunları sayacak olsak sanırım listede Assassin’s Creed mutlaka yer alırdı, çünkü bir hikaye anlatımı var ve oyunlarda bu anlatım gerçekten iyi başarılmıştı. Teknik ayrıntıları bir kenara bırakırsak parkur oyunda çok önemli bir yerdeydi. Diğer bir önemli nokta ise yan karakterleri işlemekti, Assassin’s Creed’de tek bir öncüyü oynardık belki ama her yan karakterin bir hikayesi vardı.

Fakat filme gelecek olursak o senaryonun güçlü havası tam verilememiş, hikayenin esintisi olmasa gerçekten zayıf kalacaklarmış bu konuda. Parkur ise simge halini almış, oradan buraya hoplamıyorlar, belki de şuana kadar hazırlanılan amatör yapım kısa filmlerin birçoğu parkur videosu olduğu için gözümüz bunu aradı, fakat durağandı yani. Yan karakterler ise kurtarılmamış ama bunun sebebine birazdan bahsedeceğiz, keşke 7-10 dakika kadar daha uzun olsaydı da Suikastçi’nin İnancı biraz daha geniş işlenseydi keşke.

Film Ekibi

Objektif bakacak olursak (Ki filmi izlemeye, oyunu daha önce oynamamış 2 kişiyle gittik) film hikayesi yerinde olan, ortalama bir aksiyon filmi ama bir şeyler eksik sanki. Bir yerlere değinmemişler gibi, bunu film ekibine bağladık desek yalan olmaz. Assassin’s Creed filmi başrol oyuncusundan yönetmenine kadar Macbeth filmiyle aynı ekip tarafından çekilmiş. Multiplayer ekibinden Enis Kirazoğlu’nun da bahsettiği gibi seti dağıtmadan geri kurmuşlar gibi. Fakat bu hikayeyi işleme açısından sorunlara yol açmış ve film tek adamcı bir film haline gelmiş, halbuki gruplar ve gruplarda ki karakterler aslında hikayede çok önemlidir. Bu bağlantıyı kuramayınca hep bir eksiklik hissediliyor.

Umarız ikinci filmde bunu aşarlar ya da senaristlerden birkaçını değiştirirler… Çünkü bunun gibi bir hata WarCraft filminde de yaşandı, hoş durmuyor açıkçası.

Filme Gitmek ya da Gitmemek: Özet

Açıkçası eğer oyunları sıkı takip eden birisiyseniz ve seriyi seviyorsanız filme kızacaksınız ama izlemezseniz de içinizde bir sızı kalacak diyebilirim, çünkü yapım çok güzel aslında, sadece eksiklikler var ve bunlar muhtemelen size kendini çok gösterecek hikayeye aşina olduğunuz için.

Diğer bir yandan film olarak görüyorsanız mutlaka gidin diyebilirim. Çünkü ikincisi gelecek gibi ve gelirse şu yapılandan daha iyi bir şey ortaya koyarlar. Yani evet biz de yazıda birçok yerini eleştirdik ama Oyun Filmleri sürekli denk geldiğimiz içerikler değil maalesef ve birçoğu bu kalite de olmuyor bile, bir şans tanıyabilirsiniz.

Bu arada daha önce yaptığımız film oyunları listesi şu linkte. Ayrıca Assassin’s Creed filmi ile ilgili yazdığımız diğer yazımızı da okumayı unutmayın. Gitmeyi düşünen arkadaşlara şimdiden iyi seyirler. Umarız birkaç senaristi değiştirerek yollarına devam ederler. Bizde daha iyi eleştiriler yapabiliriz bir sonra çekilecek olan film için. Neyse lafı daha fazla uzatmayalım. Kendinize iyi bakın. Yeniden iyi seyirler hepinize arkadaşlar.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.