Ev / Haberler / Avengers: Infinity War Fragmanından Sonra Ortaya Atılan İlginç Teori!

Avengers: Infinity War Fragmanından Sonra Ortaya Atılan İlginç Teori!

Valorant names

Merhaba sevgili okurlar, bugün sizlere Avengers: Infinity War fragmanından sonra ortaya atılan ilginç bir teoriden bahsedeceğim. Detaylar alt kısımda!

Scepter

Hepimizin Loki’nin Asası olarak da bildiği Scepter içinde bulunan Zihin Taşı nedeniyle aslında düşündüğümüzden çok daha önemli bir yere sahip. Temas ettiği kişinin zihnini kontrol etme yeteneği veriyordu hatırlarsanız. Avengers filminde, Hawkeye’ın filmin büyük çoğunluğunda Loki ne derse desin ona itaat ettiğini de hatırlarsınız. Hatta filmde, Loki’nin Scepter’ı Tony’nin üzerinde de kullanmaya çalıştığı sahneyi de hatırlarsınız ama pek başarılı olamamıştı.

İşte teori tam olarak bu noktada ortaya atılıyor.

Iron Man 2

Teorimiz aslında bu filme dayanıyor. Iron Man 2 filminde Tony’nin hayatta kalma adına yeni bir element keşfettiğini hatırlarsınız. Peki ya bu element aslında bir Sonsuzluk Taşıysa? Biraz uçuk bir teori evet farkındayım. Ama detayları konuşmakta fayda var. Scepter, Tony’e temas ettiğinde hepimizin aklına ark reaktörüne temas etmesinden ötürü bir etkisi olmadığı geldi. Ama Infinity War fragmanında bir sahne vardı, hatırlatayım hemen;

resimdeki sahnede hatırlarsanız herkes sanki zaman durmuşçasına donmuş, hareket edemez olmuştu. Tony Stark dışında. İşte teoriyi ortaya atan arkadaş da destekleme amaçlı tam olarak bu sahneden güç almış. Thanos, Zaman Taşını ele geçirdikten sonra zamanı durduruyor; fakat Scepter, Tony’nin üzerinde işe yaramadığı gibi Zaman Taşı da etkilerini Tony’nin üzerinde göstermiyor. Scepter Zihin Taşına sahip, Tony etki altına giremiyor, Zaman Taşı zamanı durduruyor, Tony yine bu durumdan etkilenmiyor. Son Sonsuzluk Taşı hiç gösterilmedi, kayıp olduğu söyleniyor. Infinity War’da hiç beklemediğimiz kahramanların öleceği söyleniyor yıllardır. Bunlardan biri Tony olabilir mi ? Thanos’un son taşı ele geçirmek için yapmayacağı şey yok bunu biliyoruz. Tony’i öldürüp göğsündeki taşı almak da senaryolardan biri neden olmasın?

Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. İyi oyunlar!

 

Hakkında Can Abik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Oyungg'de Kameraman olarak yer almakta.

Bir Yorum

  1. Tony Star bu. Her seyi beklerim valla ondan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.