Ev / Haberler / Ayla Oscar Yolculuğuna Devam Edemeyecek

Ayla Oscar Yolculuğuna Devam Edemeyecek

Film haftalardır gişede ve bir süre daha orada kalacağa benziyor, gerçekten başarılı bir film fakat maalesef Ayla Oscar yolunda daha fazla ilerleyemeyecek.

Bildiğiniz üzere Ayla Oscar aday adayı olarak gişelerde yerini aldı ve ‘Yabancı dilde en iyi film‘ ödülü için yarışmaktaydı. Fakat bu yolculuk pek uzun sürmedi ve açıklanan Aday Listesinde aylanın adını göremedik. Tabii bu filmin başarısız olduğu anlamına gelmiyor, yayılmaya son hız devam ediyor ve gişede de gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Son yıllarda Oscar isminin birçok şaibeye karıştığını da belirtmekte fayda var. 2015 yılındaki ‘Oscar is so white‘ şeklinde başlayan Oscar’ın ırkçı olduğu tartışmaları ardından 2016’da da yanlış filme ödül vermeleriyle kendilerinden bol bol söz ettirdiler. Geçtiğimiz sene Oscar’da ‘Yabancı dilde en iyi film’ ödülünü The Salesman almıştı, çıkan ırkçılık tartışmaları ardından da Oscar Moon Light isimli siyahi filmine verilmişti.

Yukarıdaki paragrafta herhangi bir şey kastetmiyoruz fakat oluşum olarak bir film Oscar kazanmış ya da kazanmamış pek umurumuzda değil açıkça söylemek gerekirse. Belki de adı şaibelerle dolmaya başlamış bir yarışmada yer almaması daha iyi olacaktır Ayla filminin.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Oyunlara Sega'nın ev tipi 'atari'leriyle başlamış olan 22 yaşında bir öğrenci. Oyungg projesinde yönetici olarak yer alıyor ve Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor.

Buna da bak!

Space Soldiers Dağıldı!

Space Soldiers takımı oyuncuları İsmailcan ‘’XANTARES’’ Dörtkardeş ve Buğra ‘’CALYX’’ Arkın bugün açıkladıkları karar ile …

2 Yorumlar

  1. Esra Şeyma Şahin

    Cok guzel filmdi ama Oscar’a gidemeyecegi belliydi. Saglik olsun

  2. Dursun akıncı

    aga b:( filmlerden çok etkilenmeyen biriyimdir ama buna baya ağlamıştım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir