Ev / Listeler / Az Kalsın Marvel Evrenin’de Rol Alacak 9 Aktör
Poster gg

Az Kalsın Marvel Evrenin’de Rol Alacak 9 Aktör

Oyuncular seçilirken, birçok kast ajansı ile toplantılar yapıldığı, birçok oyuncudan fiyat alındığı bilinen bir gerçek. Bu listemizde Marvel filmlerinde süper kahraman rollerini üstlenmesi için görüşülen 9 aktörü listeledik.

Tabii filmlerde oynamayı oyuncular mı kabul etmedi, yoksa Marvel mı sonradan vazgeçti bir fikrimiz yok. Fakat spekülasyondan ziyade ihtimali olan oyuncuları listelediğimiz için zaten 9 aktör bulabildik. Yoksa Geek sitelerine düşen her teoriyi yazacak olsak 100’lerce aktörü defalarca anmamız gerekebilirdi.

Jake Gyllenhaal (Spider-Man)

Spider-Man 2 çekimleri esnasında Tobey Maguire sırt ağrısına tutuldu ve çekimlere devam edemeyecek hale geldi. Hatta Sony bu durumla baş edemeyeceğini anlayınca çekimleri bir süreliğine erteleyerek Jake Gyllenhaal ile rolü devralması üzerine müzakerelere başladı. Tabii durum toparlanınca oyuncu değişikliğine gerek kalmadı. Zaten devam filminde böyle bir şey yapsalardı o sevdiğimiz Spider-Man serisi bir hüsrana da dönüşebilirdi.

Kendisini ise bir sonraki Spider-Man filmi olan Eve Dönüş 2’de yine göreceğiz. Fakat bu sefer Spider-Man olarak değil de Mysterio olarak karşımıza çıkacağını biliyoruz kendisinin IMDB sayfası sayesinde.

Joaquin Phoenix (Doctor Strange)

Bu yıl Joker filminde, Joker’i canlandırarak karşımıza çıkacak olan Joaquin Phoenix, Doctor Strange olma potansiyeline sahip oyunculardandı. Belki kendisini efsane Gladyatör filminden hatırlayanlarınız olur. Gerçi ironik bir şekilde Doctor Strange rolünü reddetme sebebi Süper Kahraman rolü üstlenmek istememesiydi. Sanırım Benedict Cumberbatch harika bir seçim oldu bu rol için.

Jim Carrey (Rocket Raccoon)

 

Efsane komedyen Jim Carrey’in Rocket Raccoon seslendirecekken sektörden soğuyup çekilmesine mi üzülelim? Yoksa Bradley Cooper’ın rolü üstlenmiş olmasına mı sevinelim bilemiyorum. Fakat Marvel açısından ikisiyle de çalışmanın sorun olmadığından eminiz. 2013’de bu durumu yaratan sebepleri biraz tahmin edebilirsiniz. Jim Carrey’in zorlu dönemlerden geçtiği yıllardı.

Wesley Snipes (Black Panther)

Blade hayranlarının Wesley Snipes’ı hatırlamama ihtimali yoktur diye tahmin ediyorum. Aslında Wesley, Blade’den bile daha önce Black Panther olarak karşımıza çıkacaktı. Kendisi 1992 yılında Black Panther kadrosuna girmişti. Fakat dönemin zorlu şartları ve yaşanan bazı sorunlar projenin rafa kalkmasına sebep oldu. Black Panther eninde sonunda evrene dahil edildi fakat Wesley Snipes artık bu rol için epey yaşlı kalıyordu maalesef.

Jason Momoa (Drax)

Hatırlıyor musunuz? Hem Marvel, hem de DC evreninde rol alan oyuncuları listelemiştik. Belki Jason Momoa da o listede yer alacaktı. Jason Momoa, Game of Thrones’la işini bitirdikten sonra Süper Kahraman filmleri için tekliflerin akması kaçınılmaz bir aktör olmuştu. Malum adam fiziği ile yardırıyor. Drax için de lazım olan zaten buydu. Fakat Jason Momoa rolü oynamak konusunda pek istekli değildi, çünkü karakter ona çok basit geliyordu. Zaten sonrasında da DC ile masadan olumlu cevaplarla ayrılıp karşımıza Aquaman olarak çıktı.

David Duchovny (Hulk)

Yazdığımız isimler arasında filmde karşımıza çıkmaya en yaklaşan aktör sanırım David Duchovny’di. Hulk’ın solo filmi için Edward Norton ve David Duchovny birbirlerine o kadar yakındı ki çoğu site Edward Norton’ın filmde oynamayacağını, David Duchovny için ise imzayı çoktan attığını yazmıştı. İlginçtir, iki harika oyuncu da rolü istemişler fakat evren tam anlamıyla kurulduğunda Edward Norton rolü bırakmış.

Sam Rockwell (Iron Man)

Sam Rockwell yönetmen Jon Favreu’nun favori isimlerinden birisiymiş. Hatırlarsınız Robert Downey Jr. ile Marvel’ın anlaşmasının en büyük sebeplerinden birisi maddi sorunlardı ve ucuza kapatmak istiyorlardı başrol oyuncusunu. Sam Rockwell de Jon Favreu için bu sebeple anlaşabileceği isimlerden birisiydi fakat Robert Downey Jr.’ın role daha iyi oturacağı düşündüğü için son kararı onda kıldı.

Sam Rockwell aklından çıkmadığından olsa gerek, Iron Man 2 filminde onu kötü karakter rolü ile taçlandırdı.

Joseph Gordon-Levitt (Ant-Man)

Ant-Man’den memnunuz değil mi? Peki ya Kara Şövalye serisinin Polis Memuru John Blake’i bu rolü üstlenseydi fikrimiz değişir miydi? Pek sanmıyorum, çünkü kendisi harika bir oyuncu. Aslında Marvel da bu potansiyelin farkında olduğu için iki oyuncuyla da masaya oturdu. Fakat her ne olduysa masanın galibi Paul Rudd oldu. Maddi sebepler burada da asıl sebep olabilir. Çünkü Gordon-Levitt’in şöhreti Kara Şövalye Yükseliyor filminin ardından epey yükselişe geçmişti.

Tom Cruise (Iron Man)

Listenin en büyük isimlerinden birisini sona sakladık. Tom Cruise Marvel evreni kurulmadan çok daha önce Iron Man olarak karşımıza çıkma ihtimalini sergilemişti. Henüz kahramanın hakları 20th Century Fox’da iken (yani 90’lı yıllarda) bir Iron Man filmi yapılmak isteniyor. Hatta basına bazı demeçler de veriliyor ve başrol olarak Tom Cruise’ın düşünüldüğü belirtiliyor. Fakat film çekilmeyince bu ihtimal de ortadan kalkıyor.

Umarız bu içeriğimiz hoşunuza gitmiştir ve bizi Twitter‘dan takip ederek her içeriğimizden anında haberdar olmak istemişsinizdir. Sizi seviyoruz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.