Ev / Haberler / Battlefield 5 İkinci Dünya Savaşında Geçebilir
Valorant names

Battlefield 5 İkinci Dünya Savaşında Geçebilir

Battlefield serisi uzun zamanlık tarihinde çoğu oyununun kalbinde yer edinmiş bir seri. En son 2016 yılında Battlefield 1 ile markette boy gösteren seri çıkışının üstünden 1,5 yıl geçmesine rağmen halen büyük kitleler tarafından oynanmakta. Son sızıntılara göre ise yeni bir oyun yolda.

Hepimizin bildiği üzere Call of Duty serisi Battlefield serisinin en büyük rakibi. Geçtiğimiz aylarda çıkan Call of Duty:WWII oyuncuları, önceki oyunlarında yaptığı  gibi gelecek temalı zaman dilimine götürmek yerine, İkinci Dünya Savaşı‘na götürmeyi tercih etmişti. Bu fikir çoğu oyuncuyu mutlu edip, COD 2 oynadığı zamanlara götürse de, ortaya çıkan oyun karışık incelemeler almıştı.

Battlefield 1 ise oyuncuları Birinci Dünya Savaş’ına götürmeyi tercih etmişti.

EA ve DICE da rakibinden yola çıkarak yeni oyunlarını İkinci Dünya Savaşı‘na taşımaya karar vermiş. Son söylentilere ve çıkan sızıntı görüntülere göre, fotoğraflarda “Battlefield V” olarak geçen oyun İkinci Dünya Savaşı‘nda geçecek. En son 2009’da Battlefield 1943 ile İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan seri 9 yıl sonra tekrardan aynı savaşı alacak.

Battlefield V’te sızdığı iddia edilen görüntü.

EA’in oyunu Ekim ayında piyasaya sürmesi bekleniyor. Peki siz Battlefield’ın köklerine dönmesinden mutlu musunuz? Facebook grubumuza katılarak tartışmaya katılabilirsiniz. İyi oyunlar!

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.