Ev / Haberler / Battlefield 5’in Açık Beta Tarihi Belirlendi

Battlefield 5’in Açık Beta Tarihi Belirlendi

Poster gg

DICE cephesinden gelen haberlere göre Battlefield 5 için açık beta süreci oyun çıkmadan birkaç ay önce başlayacak. Tüm detaylar haberimizde.
Battlefield v

Bildiğiniz üzere Battlefield 5 kapalı beta sürecine girmişti ancak çeşitli donanımlarda performans sorunları ortaya çıkmıştı. Bu sorunların hangi donanımlarda olduğunu daha iyi saptamak için DICE, beta sürümünü tüm katılımcılara açmaya hazırlanıyor.

Kapalı beta esnasında oyuncuların geri bildirimlerini değerlendiren ekip, BF5’in açık betasını oyun çıkmadan 1 buçuk ay öncesinden yani  Eylül ayının başlarında açmayı planlanıyor. Bildiğiniz gibi oyun 19 Ekimde çıkış yapmayı planlıyor,  bu bir buçuk aylık süreçte Battlefield  ekibi oyunun testlerini yapacak ve sorunsuz bir çıkış hazırlamaya çalışacak.

Açık beta süresi boyunca oluşan hatalardan çok, multiplayer olan modlar için sunucu performansları ve eşleştirme sistemlerinin çalışması üzerine yoğunlaşılacaktır.

Dediğimiz gibi şu an kapalı beta sürecinde performans sorunlarıyla karşılaşılıyor şimdi dilerseniz oyunun sistem gereksinimlerine bakalım.

Battlefield 5 Minimum Sistem Gereksinimleri;

İşletim Sistemi (OS) : Windows7, Windows 8.1 veya Windows 10

İşlemci(CPU) : Intel Core i5 6600K, AMD FX-6350 veya daha üstü

Ram : 8GB

Ekran Kartı (GPU) : Nvidia GeForce GTX660 2GB, AMD Radeon HD7850 2GB veya daha üstü

DirectX: 11.0

Depolama Alanı : 50GB

 

Minimum sistem gereksinimlerine bakacak olursak çok üst düzey bir bilgisayar istemese de Intel işlemci olarak Core i5-6600K gibi bir modelin minimum olması bir hayli şaşırtıcı bir durum.

Battlefield 5 Açık Beta Tarihi yazımızda da belirtildiği gibi Eylül’ün başları gibi yapılacak. Bir sonraki haberimizde görüşmek üzere.

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.