Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / BAU Esports Takımı Avrupa Şamiyonu Oldu!

BAU Esports Takımı Avrupa Şamiyonu Oldu!

Poster gg

Bahçeşehir Üniversitesi’nin espor takımı uluslararası League of Legends turnuvasında Avrupa şampiyonu oldu. 

BAU Esports Asya’ya Gidiyor!

Avrupa Üniversitelerarası Espor Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden BAU Esports takımı, geçtiğimiz günlerde yarı final maçında Büyük Britanya’yı 2-0 yenip adını finale yazmıştı. Finalde Portekiz takımını 2-1 mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu. Espor alanında önemli bir başarıya imza atan BAU Esports, bir sonraki durağı olan Çin’in Xian kentinde uluslararası turnuvada hem ülkemizi hem de Avrupa’yı temsil edecek. 

İspanya’nın Tenerife kentinde oynanan “University Esports Masters League of Legends” final maçında BAU Esports takımı; 1-0 geride başladığı karşılaşmayı 2-1 kazanarak kupayı ülkemize getirdi. Kıyasıya rekabet edilen maçta, temsilcimiz Bahçeşehir Üniversitesi’nin espor takımının kazanmasıyla sona erdi. Bu sayede Çin’de düzenlenecek olan International College Cup turnuvasından önce; Fransa, İtalya, İrlanda, Almanya, Hollanda, Büyük Britanya, Polonya ve İspanya gibi diğer rakiplerinden üstün çıkarak Xian’da tüm Avrupa’yı temsil edecek.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin espor takımı 16-19 Ağustos’da düzenlenecek olan International College Cup turnuvasında “Dünya Şampiyonu” olmak için mücadele edecek ve Çin’de Türk bayrağını dalgalandırmak için çalışacak.

Aynı zamanda takım yönetiminin bunları dile getirdiği ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlediği basın toplantısına OyunGG ekibini de davet ettiği için kendilerine teşekkürü borç biliyoruz.

Hakkında Batuhan Gültepe

5 yaşından beri teknoloji, müzik ve oyunlara ilgili kimse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.