Ev / Haberler / Beşiktaş Anime Dünyasına Giriyor!
Poster gg

Beşiktaş Anime Dünyasına Giriyor!

Japonya’yı ziyaret eden Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş anime girişimi için düğmeye bastı.

Spor kulüpleri artık çok yönlü hale geldi ve çeşitli medya kollarında kendilerine yer edindi. Ülkemizin büyük spor kulüplerinden biri olan Beşiktaş geçtiğimiz yıllarda e-spora girmişti. Şimdi de Japonya kültürünün öne çıkan ögelerinden biri olan anime dünyasında kendine yer bulacak.

Japonya’da devasa bir sektör haline gelen anime, aynı zamanda dünyanın dört bir yanında milyonları aşan kitlelere hitap ediyor. Kendine özgü çizimleri, hikaye anlatımları ve tarzıyla ayrı bir sanat dalı haline gelmiş olan anime, bir çizgi filmden çok daha fazlası. Dolayısıyla siyah beyazlıları Tsubasa gibi koşarken görmek, oldukça ilginç olacaktır. Fikret Orman, bu hamlenin spor kulübüne büyük ivme vereceğini de düşünüyor.

Sabah gazetesindeki Ogün Şahin imzalı bir haberde, Fikret Orman’ın bu yöndeki girişimi planlamasına Japonya seyahati neden oldu. Vodafone Park’ta yapılan törende medya devi Mainichi’nin Yönetim Kurulu Üyesi Takeo Iwasawa ve Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman görüşmesi de gerçekleşti.  Yapılan anlaşma doğrultusunda Beşiktaş Spor Kulübü, Japonya’nın kendine özgü anime sanatında bir yer bulacak. Bu sayede kulüp büyümesinde ivme oluşacak ve kulübün kasası da gelir elde edecek. Görmek için sabırsızlanıyoruz.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.