Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Bethesda, Fallout 76 Sahiplerine Fallout Classic Collection Hediye Ediyor!
Valorant names

Bethesda, Fallout 76 Sahiplerine Fallout Classic Collection Hediye Ediyor!

Bethesda, Fallout 76 sahiplerine, içinde Fallout, Fallout Tactics: Brotherhood of Steel ve Fallout 2 oyunlarını bulunduran Fallout Classic Collection hediye ediyor.

Çıkışından bu yana “bir hayal kırıklığı” olarak nitelendirilen Fallout 76, satışlarıyla Bethesda’yı hiç memnun etmemişti. Oyundaki hatalar, sadece görsel açıdan hoş olan bir açık dünya, arkadaşlarla birlikte oynanmadığında eğlenceli olmaması gibi etkenler sebebiyle, oyun en kötü Fallout oyunu olarak anılmaya başlanmıştı. Bethesda da bu durumda her firmanın yapması gerekeni yapmaya karar vermiş olacak ki, satacağı oyunla Fallout Classic Collection hediye ediyor. Böylece oyuncuları Fallout 76‘yı satın almaya teşvik ediyor.

Fallout Classic Collection isimli ilk Fallout oyunlarını barındıran bu paket, ön sipariş kapsamında verilecekti. Fakat satışların iyi gitmemesi sebebiyle olacak ki, Bethesda geçtiğimiz gün #HappyHolidays etiketi altında “Fallout 76’yı en az bir kere oynamış olan” tüm herkese hediye edileceğini duyurdu. Bu hediyeyi PC oyuncuları ile birlikte Xbox One ve Playstation 4 oyuncuları da alabilecek.

 

Fallout Classic Collection 9 TL’lik fiyatıyla Steam üzerinden satışa sunulmuş durumda. Bizce bu Fallout 76’yı satın almaya yeterince teşvik edici bir hamle değil. Bethesda bir hata yaptığını farkında olsa da, telafisi için yeterince çalışmıyor gibi görünüyor. Bakalım Bethesda gelecekte neler yapacak ve Fallout 76’nın getirdiği yıkımın altından nasıl kalkacak.

Fallout Classic Collection Hakkında

Fallout Classic Collection hediye paketinde bulunan ilk iki Fallout oyunları, dönemin efsanesi haline gelmiş; C-RPG serisinin uzun bir dönem öncüsü olmuştu. Post-apokaliptik dünyası ve kendine özgü sistemiyle dönemin oyun sektörüne yeni bir soluk getirmişti. Fallout serisi, Vault içerisindeki su problemini çözmek için Wasteland’de maceralara atıldığımız Fallout, kendini geliştirmiş ve efsaneliğini koruyarak Fallout 2 ile yoluna devam etmişti. Fallout Tactics ise oyunlardaki birliklerden biri olan Brotherhood of Steel’in hikayesini anlatmıştı. Eski Fallout oyunlarını çok severek oynamış olan oyuncuarın bir kısmı, günümüzün 3D ve FPS Fallout oyunlarından hiç hazzetmiyor. Klasik oyunları seven bu oyuncu grubunun bile Fallout Classic Collection ile teşvik edilebileceğini düşünmüyoruz. Bu oyunlar halihazırda uygun bir fiyata zaten satılmakta.

 

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

 

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

2 Yorumlar

  1. The Elder Scrolls VI yapsın da

  2. 300₺ lik bir oyun için 9₺ lık paket öneriyorlar. Bethesda nın acilen matematik ve şatış politikası öğrenmesi lazım. Steam’e de getirmeyeceğiz diye artistlik yapmışlardı. 76 tam bir fiyasko acilen Bethesda’nın kendine çeki düzen vermesi gerek yoksa TES VI için oyuncular şüpheyle yaklaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.