Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / BIG’de Smooya ve Nex Geri Dönerken Denis Doğru Bench’e!

BIG’de Smooya ve Nex Geri Dönerken Denis Doğru Bench’e!

Valorant names

BIG takımının 2018’deki başarısında büyük rol oynayan isimler Owen “smooya” Butterfield ve Johannes “nex” Maget, takımın yeniden yapılanma sürecinin sonucunda takıma geri dönecekler; takımdan ayrılacak olan isimler ise emekli olan Fatih “gob b” Dayik ve benche geçecek olan Denis “denis” Howell  olacak. 

Takım, yaptığı resmi duyuruda smooya’nın denis’in yerine kadroya dahil olup AWP’ci rolünde oynayacağını belirtti. Takıma hemen girecek Smooya’nın aksine, nex “neredeyse hallolan” sakatlığından dolayı tam iyileşene kadar kadroya dahil olamayacak. Nex tam hazır olana kadar BIG takımı kendisinin yerine 3-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan GG.BET New York Invitational’da Nikola “LEGIJA” Ninić’i oynatacak. Buna ek olarak temsilicimiz XANTARES’in de oynadığı BIG takımının koçu kakafu da takımdaki koçluk rolünü bıraktı. Takım, önümüzdeki haftalarda ise koç ekibiyle ilgili gerekli açıklamayı yapacak. 

Bütün bu değişimlerin, gob b ve takım yönetiminin “kişisel bazda zor kararlar gerektirecek olan büyük bir değişim ihtiyacı” düşüncesinden doğduğu düşünülüyor. Umarız temsilcimiz XANTARES’in de adına ter döktüğü takım ve espor dünyası adına hayırlısı olur. Konuyla ilgili bir diğer haberimiz olan gob b’nin emekliliği konusunda ürettiğimiz içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. En güncel espor gelişmelerinden haberdar kalmak için bizi takipte kalın, herkese iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.