Ev / Blog / Bilimkurguların Kadını Scarlett Johansson
Poster gg

Bilimkurguların Kadını Scarlett Johansson

Japon mangaları etrafımızı sardı, siper alın!

Önce mangası sonra animesi ardından video oyunları derken sinema salonlarına kadar giriverdi Ghost İn The Shell (Kabuktaki Hayalet). Bilimkurguyla, suç tarzlarını bir birine harmanlayan bu filmimizde tabi ki baş rolde son yıllarda bu türe gönül vermiş Scarlett Johansson’u izliyoruz.

Bilim ve Kurgu Arasında kalmış bir kadın!

Scarlett Johansson’ın bilimkurgu furyasına ise 2005 yapımı The Island (Ada) filmiyle başladığını söylesek yalan olmaz. Ada’nın ardından gelen İron Man, Yenilmezler serileriyle gönülleri Black Widow karakteri ile fetheden Johansson, yeri geldiğinde dünyaya gönderilen bir uzaylıyı canlandırmış yeri geldiğindeyse Lucy filminde ki gibi beyin kapasitesinin yüzde yüzünü kullanarak sonsuzluğa karışan bir varlığı canlandırırken, yazımıza konu olan filmdeyse siber geliştirilmiş türün ilk örneğini canlandırarak insanların zihinlerine giren terörizmle savaş veren Binbaşı karakterine hayat vermektedir.

Film başarısı için gişelere bakmakta önemli.

Peki film gişede aradığını buldu mu diyecek olursanız ülkemizde ilk haftasında 108.352 kişi tarafından izlendiği dünya genelinde yaptığı hasılatın ise 20,000,336 dolar olduğu söyleyebiliriz.

Hakkında Doğa Bekiroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.