Ev / Haberler / Bir Öğrenci Ev Ödevi Olarak Destiny’i Kullandı ve Yakalandı
Valorant names

Bir Öğrenci Ev Ödevi Olarak Destiny’i Kullandı ve Yakalandı

Bir öğrenci, Destiny serisinin hikayesini ev ödevi olarak kullandı ve öğretmeni tarafından yakalandı.

Destiny serisi oldukça zengin bir hikayeye sahip. Kendi içinde tutarlı, geniş ve bir o kadar da ilginç. Bu etkenler, Lucas adındaki öğrenciyi de etkilemiş olacak ki; kendisi İngilizce ödevinde oyunun hikayesini kullanmış ve öğretmeni tarafından yakalanmış.

Öğrencinin ödevi hazırlarken kullandığı internet sitesi ise The Ishtar Collective adında, Destiny lore dünyasını anlatan ve birçok karakterden günlükler bulunduran bir site.

Destiny severlerin sürekli ziyaret ettiği noktalan birisi olan The Ishtar Collective, bu zeki öğrencinin de tercih ettiği bir yer olmuş. Öğretmeni Lucas’ın ödevini kontrol ettikten sonra internette küçük bir araştırma yapıp, The Ishtar Collective’e ulaşmış.

“Rahatsız ettiğim için üzgünüm. Fakat internet sitenizin tamamı, bir örencim tarafından bana ev ödevi olarak teslim edildi. Acaba sizin Lucas isimli bir çocuk tarafından yazılmadığınızı doğrulayabilir miyim?

Teşekkür ederim.

Jennifer, İngilizce Öğretmeni”

Yukarıdaki e-postayı gönderen öğretmene ise verilen cevap gecikmemiş. Kısa bir süre sonra The Ishtar Collective adını Lucas olarak değiştirerek, resmi Twitter hesabından bu bilgiyi paylaştı.

“Bu Ishtar Collective’de bugüne kadar aldığımız en iyi e-posta. Eğer soran olursa bundan sonra adımız Lucas.”

Lucas’ın ödev olarak Destiny hikayesini kullanması sonucu koca bir şirket ismini değiştirdi. Çaresiz olduğunu düşündüğümüz öğrenci, Destiny lore dünyasını olduğu gibi teslim etmek yerine örnek alıp kendi hikayesini yazsaydı , belki de bir kurtuluş şansı olabilirdi.

Bungie’nin, Lucas’ın ödevini çalıp bundan koca bir oyun yapmasına inanamıyorum.

 

Keşke Lucas ödevimi evde unuttum deseydi ya da öğretmeninin de internet bağlantısı olduğunu biraz düşünseydi diyor, oyunların hayatımıza kattığı minik güzellikleri sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz.

Ha bir de, asla intihal yapmayın. Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

2 Yorumlar

  1. Bende Arrival filminin hikayesini değiştirip absürtleştirerek hikaye yazmıştım

  2. kaptan amerika hikayesini azcık değiştirerek hounds oyununun hikaye yarışmasında 1.olmuştum 😀 daha sonra tanımadığım birinden mail geldi ve yarışmayı sonuçlandırdıktan sonra hikayenin kaptan amerika hikayesi olduğunu anladıklarını bu yüzden 1.ligi elimden almayacaklarını söylediler ne günlerdi ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.