Ev / Listeler / Bir Oyunu Güzel Yapan 5 Özellik
Valorant names

Bir Oyunu Güzel Yapan 5 Özellik

Hepimiz kendi çapımızda bugüne kadar oyunlar oynadık, kimisini sevdik fakat sıkıldık, kimisini sevemedik bıraktık, kimisi o kadar güzeldi ki yıllardır oynuyoruz. İşte bu listemizde bir oyunu güzel yapan etmenleri değerlendirelim istedik, saysak daha birçok şey çıkar belki ama sevilmeyen ve dışlanan oyunların neden dışlandıklarını anlasak yeterde artar bile.

 

1. Oyunu anlamamız zor olmamalı. Fakültede değil, oyundayız.

Bazı oyunlar var, saatlerce oynayıp asıl amacın ne olduğunu bile anlayamıyorsun. Basit anlatımlı bir tutorial koyun en azından ve komplike olmasın oyunlar o kadar artık lütfen 🙁

2. Kendini yeni tutabilmeli, sıkıcı olmamalı.

Aman bu böyle tuttu, değiştirmeyelim ya da geliştirmeyelim mantığı birçok oyunu hiç etti, tutsa bile oynayanlar sıkılıyor bir süre sonra, yenilikçi olmalı oyunlar.

3. Kullanıcıların çoğunluğu ne istiyorsa o yapılmalı.

Emin olun oyuncular o oyunu yapan insanlardan çok daha bilerek oynuyorlar, bir eksikliği birçok kişi dile getiriyorsa o eksiklik giderilmeli güzel bir oyunda.

4. Oyuncu kitlesi düzgün olmalı, her insan oynasın diye uğraşmamalı yapımcılar.

Tiplere bak .s

Her insanın toplandığı oyunlar güzel mi gerçekten? Birisi çıkar küfür eder, diğeri komik olmayan trollükler yapar… Gel o oyunu oynamaya devam et ondan sonra.

5. En önemlisi olarak, pay to win yani para veren kazanır mantığından uzak durmalı.

Bir sıralar gündemden düşmeyen birçok oyunun katili, oyun yapımcılarının para hırsıdır. Daha fazla kazanmak için mahvediyorsunuz oyunları. Bu en önemlisi, eğer bir gün oyun yaparsanız dikkat edin. Örnek vermek gerekirse oyuna harcadığınız paraların sizin kazanmanızı sağlamadığı oyunlar her zaman üst sıralarda olacak. Lol, Counter Strike Global Offensive, Dota örnekleri gibi. Aldığınız kostümler ya da çıkartmalar sizi oyun birincisi yapmıyor sonuçta.

Tabi yazıda ki bütün maddeler şahsi görüşümdür, elbette yüksek grafik olsun yeter diyen birçok insan var mesela.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.