Ev / Haberler / Black Desert Online’ın çıkış tarihi duyuruldu !
Poster gg

Black Desert Online’ın çıkış tarihi duyuruldu !

Koreli şirket Pearl Abyss tarafından geliştirilen Black Desert Online, 8-12 Kasım tarihleri arasında tamamen Türkiye’ye özel bir sunucuyla hayranlarıyla buluştu. Oldukça eğlenceli ve başarılı geçen kapalı beta sürecinin ardından tam sürümün çıkış tarihini 6 Aralık olarak duyurdu.

Black Desert Online hakkında

Kapalı beta sürecinde oyunu pek deneme fırsatım olmamasına karşın deneyimlediğim kadarıyla gelmiş geçmiş en eğlenceli ve en iyi MMORPG oyunu olmaya aday. Kendine özel grafik motoru olan “Black Desert Engine” kullanan Black Desert Online, karakter yaratma ekranında alışılmışın çok ötesinde derinlikler ve incelikler besliyor ve herkese hayalindeki karakteri tam anlamıyla yaratma fırsatı veriyor. Sadece karakter yaratma ekranında 90 dakikaya yakın bir süre geçirdim ben. Oyundaki karakter yaratma ekranının yanı sıra oluşturduğunuz karakterin yetenek ağacı da göz dolduran genişlikte. Oyundaki en eğlenceli detay yeteneklerinizi ve kombolarınızı numerik tuşlarla değil de fare ve klavye yardımıyla yapmanız. Black Desert Online F2P bir oyun değil ama fikrimce “İyi ki almışım” diyeceğiniz nadide oyunlardan biri. Karakterinizle savaşıp para kazanmanın dışında ticaret, balıkçılık gibi çeşitli meslekler de çalışarak para kazanabilirsiniz. Black Desert Online’ın en kayda değer özelliği, alışılmış MMORPG türünün aksine, oyuncuların karakter gelişimlerini bilgi, keşif ve deneyime dayalı, yenilikçi bir yolla yapmalarını sağlaması.

Black Desert Online’ın ön satış döneminde sunduğu Efsanevi paket, Özel paket ve Sınırlı Paket isimli 3 farklı paket vardı ven en ucuz paketin 49 tl gibi bir fiyatı vardı. Bu paketler ile yayın tarihin yanı sıra, 1, 3 veya 7 gün öncesinde oyuna dahil olmak mümkün. Ama Black Desert Online başarılı geçen kapalı beta sürecinin ardından Sınırlı Paketin bir alt versiyonu olan Başlangıç Paketini Satışa sunmaya karar verdi. Başlangıç Paketi 1 adet misafir kartı, Değerli Paket (30 günlük) ve oyuna giriş bileti içeriyor. Paket 29 TL fiyatla satışa sunulacak.

Paketler nedir ? Ne işe yarar?

Sınırlı paket: Oyuna 1 gün önceden giriş hakkı, 2 adet misafir kartı (oyunun açık beta sürecinde 2 arkadaşınız sizinle birlikte oynayabiliyor), Değerli paket (içeriği bilinmiyor, 30 günlük), 5 adet Elion’un kutsaması, 1 pet,  5 adet beyazlatıcı ve 5 adet bilinmeyen renk paketi içeriyor. Paketin fiyatı 49tl.

Özel Paket: Sınırlı pakete ek olarak oyuna 3 gün önceden erişim hakkı, 3 misafir kartı, 10 boya kutusu, 10 beyazlatıcı, 30 günlük değerli paket, 1 pet, 1 adet 5. aşama at amblemi kuponu, fazladan 1 karakter slotu, Aile/Karakter isminiz için önceden rezerve hakkı, 8 envanter slotu, Gümüş İşlemeli Yaşam Elbisesi Değişim Kuponu ve 300 inci içeriyor. paketin fiyatı 99 tl.

Efsanevi Paket: Açık betaya 1 haftaerken erişim hakkı, 5 misafir kartı, Aile/Karakter adını önceden rezerve etme hakkı, 2 adet karakter slotu, 30 günlük değerli paket, At flütü,  1 adet 5. aşama at amblemi kuponu,30 adet boya Kutusu , 30 adet beyazlatıcı , Shudad Silah / Kıyafet Seti, 16 Envanter Slotu ve 1 pet içeriyor.

Başlangıç Paketi: 1 adet misafir kartı, Değerli Paket (30 günlük) ve oyuna giriş bileti içeriyor.

Eğer MMORPG oynamayı seviyorsanız mutlaka almanız gereken bir oyun olduğunu söyleyip sizleri oyunun fragmanıyla baş başa bırakıyorum. İyi oyunlar!

 

 

Hakkında Can Abik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Oyungg'de Kameraman olarak yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.