Ev / Blog / Bu Hafta Synthwave: İki Tadımlık Oyun
Poster gg

Bu Hafta Synthwave: İki Tadımlık Oyun

Synthwave demek, neon sokaklarda sibernetik bacaklarla koşuşturmak, asla sönmeyen lazer ışıklarına maruz kalmak, yapay bir soğuklukta yapay vücutlara sarılmak demek. Bu Hafta Synthwave diyor, arabamızı mor gökyüzüne sürüyor, aynı gökyüzü altında kılıcımızı çekiyoruz.

Outrun’un zirveleri: Outdrive

Önümüzde uzun bir yol var. Neon palmiye ağaçlarının çevrelediği bu yolda yaptığımız sürüş, hayati önem taşıyor. Çünkü aracımızın motoruna bağlı bir hayat var. Yanınızda oturan kızın kalbi aracınızın ne kadar hızlı ya da yavaş gittiğine bağlı. Eğer durursanız, onun da kalbi durur. Gittikçe zorlaşan hayati bir sürüş sizi bekliyor.

Outdrive, muazzam şarkılar eşliğinde sizi neon ışıklar altında  sonsuz bir sürüşe bırakıyor. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

İyi bir synthwave örneği: Furi

Sadece boss fight sekanslarından oluşan Furi’de uzun süredir tutsak tutulan birini canlandırıyoruz. İlgi çekici hikayesiyle, verdiğimiz savaşın haklılığını sorguladığımız Furi; muhteşem şarkılar eşliğinde reflekslerimizi zorluyor.

Kendine özgü zorluklarıyla iyi yazılmış boss fight’lardan asla sıkılmıyor, kılıcımız ve silahımızla diyar diyar gezip, bizi tutsak eden gardiyanlar ile dövüşüyoruz. Furi kendine özgü tarzını, etkileyici oynanışı, ilginç boss fight tasarımı ve synthwave ile harmanlıyor.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Synthwave, retrowave ve cyberpunk gibi kavramlar birbirine bağlıdır. Video oyunu dünyasında kendine yer edinmiş bu temalar hakkında bilgi almak için diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Cyberpunk nedir?

Cyberpunk oyunlar listemize göz atın.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.