Ev / Blog / Bu Yaz MMORPG: Yaz Bitmesin Diyenler İçin
Poster gg

Bu Yaz MMORPG: Yaz Bitmesin Diyenler İçin

Hayatımıza bir noktada giren ve ömrümüzün büyük bir kısmını götüren MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-playing Game) türü eskisi kadar güçlü olmasa da, kitlesini koruyan popüler oyunlar hala mevcut.

Metin2’’den Silkroad’a, Knight Online’dan World of Warcraft’a kadar oldukça geniş olan MMORPG, bu yaz oynayacağımız oyun türü olacak. 

The Elder Scrolls Online

 

Tartışmalı çıkışıyla uzun bir süre eleştirilen The Elder Scrolls Online, abonelik sistemini kaldırması ve zengin içerikleri ile bir şansı daha hak edebilir. Geçtiğimiz günlerde E3 2019’da yayınlanan Elsweyr fragmanı ile birçok hayranını heyecanlandıran ESO, gittikçe büyüyen bir kitleye sahip.

Oyun, The Elder Scrolls dünyasını bilenler için daha keyifli bir deneyim sunsa da, evreni bilmeyenleri de mutlu edebiliyor. ESO, The Elder Scrolls V: Skyrim’e benzeyen seviye atlama ve keyifli üretim sistemi ile klasik bir MMORPG’nin sınavını başarıyla geçiyor.

Oldukça dinamik ve eğlenceli PvP sistemi ile günlerce geliştirdiğiniz karakterinizin sınırlarını zorlamak, Morrowind ve Summerset gibi genişleme paketleri ile Tamriel’i keşfetmek sizin elinizde. Oyunun Steam üzerinde indirimli fiyatıyla 50 TL olduğunu belirtmekte fayda var.

Eski ve İyi: Az Bilinen 5 MMORPG Oyun

 

Ömürlük MMORPG: Black Desert Online

Black Desert Online muazzam dövüş animasyonlarının, günlerinizi çalacak sistemlerle süslendiği bir oyun. Ömrünüzü teslim edene dek oynayacağınız Black Desert Online, 15’ten fazla sınıfla karşınıza çıkıyor ve inanılmaz grafikler sunuyor. Kombolarla güçlendirilmiş PvP sistemi ve çeşitli animasyonlarıyla sizi bağımlı yapan oyun, son günlerin en çok oynanan MMORPG oyunlarından biri.

Black Desert Online, oyuncuların sabrını büyük bir imtihana sokan algoritmaları ve eşya geliştirme sistemiyle haftalarınızı hatta aylarınızı alabiliyor. Öğrenmek için ansiklopedi okumanız gereken BDO keyifli dövüş animasyonları ve kombo sistemiyle MMORPG türüne yeni bir soluk getiriyor.

Ekranın başında hem öfke çığlıkları hem de kahkahalar attırmayı başaran BDO, bir Türkiye sunucusuna da sahip. Remastered sürümüyle yenilenen arayüzü ve birçok geliştirme ile Black Desert Online bu ayın MMORPG oyunlarından biri olabilir.

Oyun dünyasındaki ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

2 Yorumlar

  1. WoW? Tamam sıkıntıları olabilir ama BDO kadar olduğunu hiç sanmıyorum.

  2. Kerem Doğan Karakoç

    Selam. World of Warcraft için farklı içerikler planlıyoruz. Dolayısıyla bu listede yer vermek istemedik. Yorumun için çok teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.