Ev / Listeler / Çocukluğumuzun Unutulan Efsane Oyunları – Biraz da Nostalji!

Çocukluğumuzun Unutulan Efsane Oyunları – Biraz da Nostalji!

Valorant names

Öyle fazla büyük olmayan ama deli gibi oynayıp günümüzü gün ettiğimiz oyunlar vardı ya hani? İşte onları listeleyelim dedik. Güzel bir nostalji turuna hazır olun, iyi okumalar!

Transformice

“Fare oyunu”. Evet. Oyundaki tek amacımız peyniri alıp deliğe olabildiğince hızlı gitmekti ve oyun gayet açıktı fakat şu an oyunu oynadığımızda eski tadı alamıyoruz. Yine de oynamak istiyorsanız oyunu kendi internet sitesinden veya bedava olarak Steam’den oynayabilirsiniz.

BomBom

Bak bunu illaki oynamışsınızdır, hala oynayan da vardır. O savaşlardan aldığımız zevki şu an BF1 bile veremiyor maalesef. Oyun hala oynanabilir halde, oynamak isteyen varsa iyi eğlenceler 🙂

SüperCan

TTNET’in sponsorluğunda Sobee Yazılım tarafından geliştirilen bu oyun oynadığım ilk hikayeli oyunlardan bir tanesiydi. Kendisi kısaydı ama bittiği bir saat içinde yaşımıza göre gayet yeterli bir zevk veriyordu bize. Oyunun ikinci versiyonu da çıktı, tekrar oynamak isteyenleri üzeceğiz fakat kendisi şu an yayında değil. Olsun, ilk versiyonun bir kopyası elimizde var, yakın zamanda canlandırmayı düşünüyoruz. SüperCan 2‘ye sahip okuyucularımız varsa bizimle iletişime geçip sağlamından bir hayır işleyebilir 🙂

Sanalika

“Sew olakmı?”, “Gel arkanda dans edim”, Gazeteci Tahsin, balıkçı görevi, Anemon konutları ve daha niceleri… Unutursak kalbimiz kurusun. Bu efsane de hala oynanıyor, oynamak isteyen varsa oyunun sitesine girebilir. İyi eğlenceler.

Tipeez

Buyurun size sanal dünyalardan bir örnek daha. Tipeez dünyasında Sanalika’dan daha elit bir ortamda daha çok imkanlarla akranlarımızla sosyalleşiyorduk. Şimdi olsun, şimdi de oynayalım.

Travian

Birçoğumuzun ilk strateji oyunu olan Travian da listemizde yerini kaptı. Travian’a benzer bir örnek olarak Ikariam’ı da verebiliriz.

Bil ve Fethet

Bu daha ölmedi, biliyoruz. Yine de zamanında ziyadesiyle fazla oynadığımız oyunlardan birisidir bu. Rekabetiyle eğlendiren, aynı zamanda kültürlendiren nadir oyunlardandır.

DarkOrbit

Bu efsaneyi dayımla bile oynadığımı hatırlarım ben. Ayrıca nedenini bilmiyorum ama DarkOrbit’i sürekli başka bir efsane oyun olan Seafight ile bağdaştırırım.

Club Penguin

Sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada efsaneleşmiş bu oyunu da aramızdan oynamış olanlar çoktur.

Sizce burada olması gereken hangi oyunları kaçırdık, eklediğimiz oyunlar isabetli miydi? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmekten çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.