Ev / Listeler / Cpt. Price Hakkında 5 Bilgi
Poster gg

Cpt. Price Hakkında 5 Bilgi

Cpt. Price Hakkında 5 Bilgi

Hayatında hiç Call of Duty oynamamış ama bilgisayar oyunlarından anlıyorum diyen birisi ne kadar doğru söyleyebilir ki? Cpt. Price’ın karizmatik duruşu da tabi ki inkar edilmemesi gereken şeylerden birisidir. Yeni oyunda görmeyi beklemediğimiz fakat görürsek şaşırıp sevineceğimiz karakterlerden birisidir Price, özleyenler için onunla ilgili bilgiler verdiğimiz bir liste hazırlayalım dedik. Daha fazla tutmadan sizi listeye geçelim isterseniz.

1. Modern Warfare Serisinde Ki Aynı Kişi Değil

Her ne kadar çok benziyor olsalar bile mantıken birisinin hem 2. Dünya Savaşında, hemde 2000 yıllarında boy göstermesi pek hoş olmazdı, bundan ötürü Modern Warfare serisinde John Price karşımıza çıkıyor, çok benzemelerinin sebebiyse dede ve torun olmaları.

2. O kadar çok sevildi ki serinin diğer oyunlarının tarihleri değişti

Oyuncular Yüzbaşı Price’ı o kadar sevdiler ki CoD 2’de İnglizlerin bulunduğu bölümlerde yeniden görüldü, birinci oyunda 1944’de ölen Price, ikinci oyunda 1942 ve 1943 yıllarında boy gösterdi.

3. Gerçek mi Değil mi?

Oyuna göre, 2. Dünya Savaşı esnasında Almanlarla savaşırken ölen bir İngiliz subayı olan CPT. Price, gerçek mi, değil mi bir açıklama yapılmasa da, aynı trajediyi yaşayan ve ismi aynı olan bir İngiliz Komutanı tarihte mevcut, yine de resmi kaynaklardan bir açıklama yok.

4. Bizde Price Olduk

Oynarken dikkat ettiniz mi bilinmez ama Modern Warfare serisinde John Price’ın gençliğine gittik ve onun nişancılık yaptığı iki bölümü oynadık.

5. Seslendirenler Bile Ödüllü

Yapımcı firma Captain Price’a o kadar önem veriyor ki seslendiren aktörler dahi ödüllü sanatçılar. CoD 1 ve 2 de seslendiren Michael Gough Best Actor ödüllü kendisini Batman serisi 90’lı yıllarda ki yapımlarından Yaver Alfred olarak tanıyabilirsiniz. Modern Warfare serisinde seslendiren Billy Murray ise Yılın Kötü Karakteri ödülüne sahip usta bir oyuncu.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.