Ev / Haberler / Crimson Warden – Türk Yapımı Açık Dünya RPG
Poster gg

Crimson Warden – Türk Yapımı Açık Dünya RPG

Türkçe oyunlara, elimizden geldiği kadarıyla destek olmaya çalışıyoruz. Fakat bu oyuna (Crimson Warden) Türk yapımı oluşlarından çok, verdikleri emek için destek olmak istedik.

Crimson Warden, iki tane kardeşin (Ali Osman ve Kemal Hayal kardeşler) boş zamanlarında başına oturup geliştirdikleri bir oyun. Mobil platformuna özel olarak çıkan oyuna şuan Google Play üzerinden erişebilirsiniz. Linki BURADA meraklılarına duyurulur.

Oyundan konuşalım

Oyundan bahsetmek gerekirse, tek oyunculu geniş harita yapılı bir rol yapma oyunu diyebiliriz Crimson Warden için. Hikayesinde ise Krallığımızın ordusu gelene kadar öncü olarak gittiğimiz ve maceramızın başladığı Fantastik bir coğrafyadayız.

Oyun’da ana görev gayet uzun sürmekte ve sınırsız seviye atlama şansına sahibiz. Bunların yanı sıra, ana hikayeden bağımsız olan yan görevlerde birçok koldan ilerlemekte. Yaz sıcaklarında vakit öldürmek için güzel bir yöntem olabilir. Gerçi eli benim gibi yavaş olan arkadaşları kışın sonuna kadar çok rahat götürecektir.

Peki geliştirirken?

Oyunun geliştirme sürecinden biraz bahsedecek olursak, modelleme konusunda biraz sorun yaşamışlar, asıl işi bu olmayan insanları bunun için suçlamak yakışmaz zaten. Oyunun tasarlanması konusunda da son yılların fenomen programı Unity 3D kullanmışlar.

Umarız Ali Osman Hayal ve Kemal Hayal kardeşler, bir daha oyun yapacaklarında açık gönüllü bir yatırımcıya denk gelirler ve tam özgünlükte bir oyunla bizleri karşılarlar. Sonuçta o koşullarda asıl işleri oyunu geliştirmek olacaktır.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.