Ev / Blog / CS GO Ban Kaldırma
Valorant names

CS GO Ban Kaldırma

CS GO Ban Kaldırma

Birçok oyuncunun bu konuda sorunları olmuştur ama forum siteleri dışında cs go ban kaldırma konusuna değinen bir oyuncu sitesi olmamış. Bu yüzden sizlere bu yazımızda konuyu net ve ince ayrıntılarıyla anlatmaya çalışacağız. Umarız sorununuzu aşabiliriz, tabi sadece hile kullanmamış arkadaşlarımıza itafen söylüyoruz bunu. Eğer özet bir bilgi istiyorsanız yazının sonuna ekleyeceğimiz konu özetini okuyabilirsiniz ama tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Counter Strike Global Offensive‘de uzaklaştırmanın boyutları ve yolları var, küfür, beceriksizlik gibi sebeplerden kısa süreli şekilde oyundan uzaklıştırılabilirsiniz ve bu süre giderek artmaya devam eder ama sınırsız uzaklaştırma adında bir şey de var. Bu ise iki yolla oluyor. Valve Anti Cheat (VAC) sistemi ve Overwatch sistemi. Önce sizlere bu sistemlerden bahsedelim.

Valve Anti Cheat (VAC) Nedir?

Sistemin Türkçe karşılığı Valve Anti Hile diyebiliriz ve %99 oranında sistem tarafınca uygulanır. Yani oyunlarınızı inceleyen bir ekip değil, sistemin kendisi. VAC oyunda 3. parti programlar kullananları tespit etmek için ve onları sınırsız bir şekilde oyundan uzaklaştırmayı hedefler. Eğer VAC Ban yediyseniz, maalesef bunun bir dönüşü yok, çünkü sistemin kendisi tarafından atılıyor bu. Bu şekilde mi ban yediniz? Bunu anlamanın yolunu da Overwatch’da anlatacağız. Anlayacağınız 3. parti uygulamalardan uzak durmak şart, bunlar büyük ölçüde hile ama performans arttırıcı ve oynayışınızı kolaylaştırıcı programlarda buna sebep olabiliyor. Dikkatli olun yani.

Valve Overwatch Sistemi Nedir?

Valve bütün üçüncü parti yazılımlarını tek başına tespit etmekte zorlanıyor, bu sebepten ötürü tecrübeli oyuncuların görüşlerine ve düşüncelerine de önem veriyor. Oyunu belli bir seviyeye ya da kazanmaya kadar oynarsanız sizde Overwatch sisteminde insanların hile olup olmadığına karar verebilirsiniz. Overwatch’da hesabınızın izlenmesi için birilerinin sizi rapor etmesi gerekiyor, kesin bir bilgi yok ama bir maç sürerken karşı takımın hepsi tarafından raporlandığınızda direk izlemeye alınıyorsunuz. VAC Ban direk olarak atılırken, eğer Overwatch’a düşerseniz bildirim alırsınız, eğer bu bildirimi aldıysanız çok azda olsa şansınız var banı kaldırtabilmek için. CS GO Ban kaldırma sadece Overwatch üzerinden banlandıysanız yapabildiğiniz bir şey yani. Yine de şansınızın düşük olduğunu yeniden belirtelim. (Not: Overwatch’da VAC dahilinde sayılmakta.)

Nasıl olduğuna gelirsek, desteğe bir fiş (ticket) atmanız gerekiyor. O zaman hesabınızı destek birimi de kontrol ediyor ve eğer hile kullanmadığınız kanaatine varırlarsa Suspend (Banned, Engelleme) kaldırılıyor ve kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ticket adresi için BURAYA tıklayabilirsiniz. İngilizce yazmanızda fayda var, Türkçe’den İngilizceye çevirip okudukları için telafuz hatası dahi hesabınızın kapatılmasına sebep olabilir.

CS GO Ban Kaldırma Özet

Kısaca bahsetmek gerekirse, eğer Overwatch sistemi ile banlandıysanız bir şansınız var ama sistem tarafından direkt olarak VAC BANNED geldiyse yapacak hiçbir şey yok. Overwatch sisteminden banlandığınızı bildirim gelmesi ile algılayabilirsiniz. Eğer izleme sebebi ile Overwatch sisteminin uygulanmasının ardından engellendiyseniz, üstteki Ticket adresinden İngilizce bir fiş atabilirsiniz, inceleyeceklerdir.

Hilesiz, bol oyunlu günler diliyoruz. İyi eğlenceler herkese.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

4 Yorumlar

  1. Yaw iyi de şimdi bunun ak şarti dönemiyle nasıl bir alakası olabilir çözebilmiş değilim

  2. Dursun akıncı

    yararlı bir yazı, ow ban yiyen arkadaşıma atınca şok olmuştu kendisi xd

  3. Bazen Valvenin saçma sapan attığı banlar için iyi bir yazı olmuş teşekkürler

  4. anlamlı ve güzel bir şekilde bir ticket yazarmısınız buraya ingilizcesi iyi olanlar bu benim 3.hesabım overwatchdan ban yiyor hesaplar hile olmadığın şimdi buraya valve yanılmaz filan demeyin yok benim şu kadar saatim var ban yedim filan diye ilk hesabımın 4bin saatlik oynanışı vardı ban yedi artık elimde alışınca normal olarak direk globale çıkıyorum ama bu kadar kısa sürede global mi olunur diyip report bot atıyorlar ve direk ban yiyorum lütfen yardım eder misiniz İNGİLİZCE ticket bir yazı atarsanız sevinirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.