Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / CS:GO Starladder Berlin Major Turnuvası Başladı!

CS:GO Starladder Berlin Major Turnuvası Başladı!

Poster gg

Popüler oyunun 2019 yılındaki ikinci majorı olan Starladder Major turnuvasının ilk turu bugün oynanan maçlarla başladı. Detaylar haberimizde!

Turnuvanın ilk gününde toplam on altı maç oynandı. İlk günün sonunda skor tablosu sonuçlanan maçlar ışığında aşağıdaki gibi oluştu.

M: Oynanan Maç RW: Kazanılan Raunt RL: Kaybedilen Raunt RD: Raunt Farkı (Averaj) Record: Kazanma-Kaybetme

İlk turun ilk kısmında galibiyet ve mağlubiyet alan takımlar ikinci kısımda birbirileriyle karşılaştılar. Elemeler pazar gününün sonuna kadar devam edecek. Elemeler bittiğinde bütün takımlar birbirileriyle karşı karşıya gelmiş olacaklar ve en çok puanı toplayan sekiz takım üst tura geçme hakkını kazanacak.

Starladder Major İlk Tur İlk Raunt

Turnuva bir sürprizle başladı, Güçlü Fransız ekibi Vitality’nin kendisine nazaran çok daha az favori olan Kazakistan temsilcisi Syman Gaming ile Dust 2 haritasında yaptığı günün ilk maçı, CS:GO Seçim Mücadelesinde %1’lik bir orana sahip olan Syman Gaming’in 16-8’lik bir skorla lehine tamamlandı.

Bu maçla aynı anda oynanıp günü başlatan bir diğer maçta ise Amerikan temsilcisi NRG takımı ile Rusya merkezli DreamEaters karşı karşıya geldi. Maçın açık ara favorisi olan NRG takımı 15-7 geriye düştükten sonra muazzam bir seriyle durumu 15-15’e getirse de uzatmalarda maçı 19-17 kaybederek turnuva takipçilerini Syman Gaming’in galibiyetinin ardından bir kez daha şaşırttı.

Tecrübeli oyunculardan meydana gelen Fransız takımı G2’nin son zamanlarda oldukça ivmelenen Çin temsilcisi TyLoo ile karşılaştığı maç sürprize yer bırakmayarak 16-10’luk bir skorla G2 lehine sonuçlandı. Overpass haritasında oynanan maç, JACKZ’in aşağıda izleyebileceğiniz güzel mi güzel hareketine sahne oldu.

G2’nun maçıyla aynı anda başlayan maç ise Danimarka temsilcisi North’un Brezilya ekibi INTZ ile olan mücadelesine sahne oldu. North, başından beri favori olarak gösterildiği maçı 16-5’lik bir skorla kazanmayı bildi.

Ardından FURIA takımının eski halinden eser kalmayan HellRaisers’ı Inferno haritasında pek zorlanmadan geçtiğini izledik. Brezilya temsilcisi FURIA, Avrupa karması HellRaisers’a karşı 16-6’lık bir skorla galip geldi.

Günün altıncı maçında temsilcimiz woxic’in de formasını giydiği mousesports Inferno haritasında karrigan’ın mükemmel performansıyla Rusya temsilcisi forZe’u 16-6 mağlup etti. Maçta woxic’in faresinin bozulmasının ardından kendisinin dandik bir fareyle maça devam etmesi de güne damgasını vurdu. Woxic, konuyla ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Maçı kazandık ama tilt oldum. Tabanca turundan sonra tahminimce 5 Euro’luk bir fareyle oynadım. Sensei Raw farem artık çalışmıyor.”

Turnuva, ardından başka bir Kazakistan temsilcisi AVANGAR ile Amerikan takımı Complexity’nin rekabetine sahne oldu. AVANGAR, büyük bir rekabetin ardından maçı 16-13 kazanarak puanı hanesine ekledi.

Fazla iddialı takımların bulunmadığı bir başka maç olan CR4ZY ile Grayhound’ın karşılaşmasını maçın favorisi CR4ZY takımı Nuke haritasında 16-13 kazandı.

Sekiz maçın sonlanmasının ardından İsviçre sisteminde oynanan turnuvanın ilk turunun ikinci rauntu da ilk gün içerisinde sekiz maça sahne olarak sona erdi.

Starladder Major İlk Tur İkinci Raunt

İkinci rauntta ilk rauntun kazananları ve kaybedenleri kendi aralarında eşleşti, yani kazananlar kazananlarla, kaybedenlerse kaybedenlerle oynadı.

İkinci rauntun ilk maçında bir sürprizle maçı kazanan Syman Gaming takımı ile Danimarka temsilcisi North eşleşti. Syman Gaming, 11-2 geriye düştüğü maçta muazzam bir seriyle durumu 14-14’e getirse de North’un son iki rauntta gösterdiği performansa dayanamayıp maçı 16-14 kaybetti.

İkinci turun ilk kaybedenler maçı Train haritasında oynandı. NRG ile TyLoo’nun karşı karşıya geldiği maçı Amerikan ekibi NRG 16-7’lik bir skorla kazanarak W/L skorunu 1-1’e getirdi.

Ardından G2 ile DreamEaters’ın maçına şahit olduk. Fransız ekibi G2, Overpass haritasında shox’ın muazzam performansıyla maçtan 16-9 galip ayrıldı.

NRG-TyLoo maçından sonraki kaybedenler maçında Vitality ile INTZ Mirage haritasında karşı karşıya geldi. İlk maçında sürpriz bir şekilde Syman Gaming’e kaybeden Fransız ekibinin ikinci raunttaki maçında garip anlar yaşandı. Maçı 15-0’a kadar getirip bir raunt kazanarak maçı bitirebilecek durumda olan Vitality, dokuz raunt üst üste kaybederek 15-9’luk bir skorla karşı karşıya geldi. Fakat ardından kendine gelen takım maçı 16-9 kazanmasını bildi.

Turnuva haritasında oynanan AVANGAR-Mousesports maçı ile devam etti. Inferno haritasında muazzam bir rekabete sahne olan maçtan güler yüzle galip ayrılan taraf uzatmaların sonucunda 19-17’lik skorla Mousesports oldu.

Ardından tekrar Inferno’da oynanan bir maç daha izledik. HellRaisers, Complexity’e karşı oynadığı maçı 16-5 kazandı.

Günün sondan bir önceki maçı Train haritasında oynandı. CR4ZY’nin FURIA ile karşılaştığı maçı Sırp takım CR4ZY 16-11 kazandı.

Günün son maçı da Train haritasında oynandı. Günü kapatan mücadelenin galibi 16-9’luk skorla Grayhound’u mağlup eden forZe oldu.

Turun bitiminde turnuvayı bir yazıyla tekrar analiz edip sizlerle Starladder Major ile ilgili en yeni haberleri paylaşacağız. En güncel espor gelişmeleri için bizi takipte kalın.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.