Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / CS:GO Starladder Major Turnuvasında Ön Elemeler Tamamlandı!

CS:GO Starladder Major Turnuvasında Ön Elemeler Tamamlandı!

Poster gg

CS:GO’nun oynanmakta olan büyük CS:GO Starladder Major turnuvasının ilk turu sona erdi. Yazımızda şu ana kadar takımların performansını özetleyip bir dahaki turdan bahsedeceğiz, iyi okumalar!

Öncelikle Yeni Efsaneler turuna çıkan takımları sunalım sizlere isterseniz. Elemeler sonucunda turnuvaya veda eden takımlar aşağıdaki görseldeki listenin son sekiz sırasında, ilk sıralardaki sekizli ise turnuvadaki yoluna devam etti.

CS:GO Starladder Major eleme sonuçları

Mousesports’un güzel bir mücadeleyle direkt üst tura kalacağı bilinse de turnuvada sürprizlerle de karşılaşmadık değil. Sürpriz Kazakistan ekibi Syman Gaming’in ilk gündeki performansı herkesi mest etti. İlk günün ikinci maçında beklenmedik Vitality galibiyetlerinin ardından North takımına soğuk terler akıttıktan sonra mağlup olan takım turnuvanın sürpriz yumurtası oldu. Performansı merakla beklenen HellRaisers ile 1-3 ile turnuvaya veda ederek oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Dünya sıralamasında ikinci sırada bulunan Vitality takımı ise az kalsın turnuva dışı kalıyordu. Arada izleyicileri şaşırtan sonuçlar çıksa da üst tura çıkacak olan takımlar az çok beklendiği gibi oldu.

Üst tura çıkan sekiz takım şimdi oynanacak olan Yeni Efsaneler aşamasında turnuvaya önceden katılma hakkı kazanmış sekiz takımla mücadele edecek. Turnuvanın şu anki takım havuzu ise aşağıdaki şekilde:

Üst sekizli önceden katılma hakkı kazandı, alt sekizli ise elemeleri geçti

CS:GO Starladder Major elemeleri bittiğine göre artık üst sıradaki takımlarla beraber daha dişli karşılaşmalar izleyebileceğiz. Çarşamba günü başlayacak olan Yeni Efsaneler turunun ilk maçlarını da aşağıdan görebilirsiniz.

İsviçre sistemi sebebiyle sonraki maçlar ilk maçların sonuçlarına göre belirlenecek.

 

Bu aşamadan da üst sırada çıkan sekiz takım playoff turuna (çeyrek, yarı, büyük final) kalacak. Turnuvanın kaderini belirleyecek olan playoff turu ise 5-8 Eylül tarihleri arasında Mercedes Benz Arena’da oynanacak. Detaylı bilgi için resmi site HLTV’ye ulaşabilirsiniz.

Umarız kalan sürede rekabet katsayısı yüksek bir turnuva izleyerek en üst düzeyde zevk alabiliriz. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz, en güncel oyun haberleri için bizi takipte kalın 🙂

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.