Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / CS:GO Takımı TYLOO, DreamHack Masters Malmö Turnuvasına Katılmaya Hak Kazandı!

CS:GO Takımı TYLOO, DreamHack Masters Malmö Turnuvasına Katılmaya Hak Kazandı!

Valorant names

TYLOO, DreamHack Masters Malmö turnuvasına katılma yolunda rakipleri ViCi’yi 2-1’lik bir skorla (16-2 Mirage, 17-19 Vertigo, 16-6 Overpass) mağlup etti ve amacına ulaştı.

The DreamHack Masters Malmö 2019 Çin Kapalı Elemeleri büyük finali, finalist takımlar ViCi ve TYLOO’nun 5POWER takımını sırasıyla önce üst ardından da alt kademe maçlarında mağlup etmelerinin ardından başladı. TYLOO, bu maça öncesinde ViCi’ye 2-1 yenilerek alt aşamaya geçmesinin ardından çıktığı için biraz da intikam peşindeydi açıkçası.

Büyük final, TYLOO’nun Mirage haritasında ilk üç rauntu kazanmasıyla başladı. Ardından başladığı gibi devam eden maçın galibi 16-2’lik ezici bir skorla TYLOO oldu, böylece eleme şampiyonu durumu 1-0 yaptı.

ViCi, Vertigo haritasında uzun süren ikinci maça tabanca rauntunu kazanarak başladı. Ardından BnTeT ve AttackeR’ın 2v2 durumda kazandığı rauntla ikinci maçın durumu 1-1 oldu. Bunun ardından dört raunt boyunca dizginleri ele alıp üst üste galip gelen TYLOO, skoru 5-1 yaptı. Bu skordan sonra toparlanmaya başlayan ViCi, ilk yarıyı 7-8 galip bitirdi. Vertigo’da ikinci yarı TYLOO’nun galibiyeti geri almasıyla başladı, durum 10-9 oldu. Tekrar toparlanan ViCi, TYLOO takımını zorladı ve mükemmel bir çekişmeye sahne olan maç uzatmalarda 17-19 ViCi’nin lehine sonuçlandı.

Overpass haritasında oynanan final maçının ilk beş rauntunu T tarafında kazanan TYLOO büyük bir avantaj sağladı. ViCi’nin birkaç sönük girişimine rağmen ilk yarıyı domine eden taraf 11-4’lük bir skorla TYLOO oldu. İkinci yarının ilk iki rauntunu ViCi kazansa da ardından hiç raunt kaybetmeden maçı 16-6 kazanan TYLOO, DreamHack Masters Malmö’ye katılma hakkını kazandı.

DreamHack Masters Malmö
Büyük finalin toplam skor tablosu

TYLOO, bu galibiyetle İsveç’in Malmö kentinde 1-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 250 bin dolarlık DreamHack Masters turnuvasında yerini garantiledi. Turnuvaya katılacak takımların tamamını aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

En güncel espor haberleri için bizi takipte kalın, herkese iyi oyunlar 🙂

 

 

 

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.