Ev / Haberler / Cyberpunk 2077 ile ilgili Yeni Detaylar Gelmeye Devam Ediyor!
Poster gg
cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 ile ilgili Yeni Detaylar Gelmeye Devam Ediyor!

E3 2019’da CDPR’ın yaptığı sunumun ardından, insanların Cyberpunk 2077 ile ilgili en çok merak ettiği şeylerden birisi Keanu Reeves’le romantik bir ilişkinin mümkün olup olmadığıydı. Gelen son haberlerle birlikte bu durum da kesinlik kazandı.

.

CDPR E3 2019’da yaptığı başarılı sunumuyla dikkatleri üzerine çekmiş, insanlarda büyük bir merak uyandırmıştı. Ayrıca sunuma Keanu Reeves’i getirmeleri ve ona oyunda yer vermeleri, insanlarda önü alınamaz bir beklentinin oluşmasına sebep olmuştu. Aradan geçen zamanda yeni detaylar ortaya çıksa da, oyuncuların merak ettiği bir kaç özel konu daha vardı. Bunlardan birisi de oyunda Keanu’yla romantik bir ilişkinin mümkün olup olmadığıydı. Bununla ilgili yeni bir açıklamaysa Cyberpunk 2077 tasarımcılarından birisi olan Max Pears’dan geldi. Pears’a göre oyunda Keanu’yla romantizm yaşamak pek de mümkün olmayacak.

Soru, Video Game Chronicle ile yaptığı karakter etkileşimleri röportajı sırasından ortaya çıktı. Gelen son ayrıntılara göre CDPR, zaten son derece zengin olan karakter yaratma bölümünü daha da zenginleştirerek oyunculara daha da fazla seçenek vermeyi düşünüyor. Bunu yaparak oyunda insan olmanın ne demek olduğuyla ilgili felsefik yaklaşımları öne çıkarmak istediklerini belirten Pears, röportajında şunları da söyledi:

“Oyuncuların kendilerini istedikleri şekilde temsil edebildiklerinden emin olmak istiyoruz. Cyberpunk evreni de, cinsiyetin ne olduğuna bakılmaksızın insan olmanın ne demek olduğuna dair çok derin sorular barındırıyor. Kendinizi istediğiniz gibi ifade edebilmeniz, hem bizim ve hem de Cyberpunk evreni için büyük önem taşıyor.”

Konu Reeves’le ilgili soruya gelince Pears şunları ekledi:

“Keanu oyunda çok önemli bir rol oynuyor, ancak onun romantizm seçeneği için uygun olduğunu düşünmüyorum.”

Görünüşe göre Reeves’le romantizm hayali kuranlar biraz hayal kırıklığına uğrayacaklar. Fakat oyun hala geliştirilme sürecinde, o yüzden bunun da ileride değişebileceğini göz önünde bulundurmakta fayda var. Oyunun çıkış tarihiyse 16 Nisan 2020 olarak belirlendi.

 

Oyun, sinema ve teknoloji dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

 

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.