Ev / Röportajlar / DP CS:GO Takımının Kaptanı KEY İle Röportaj
Poster gg

DP CS:GO Takımının Kaptanı KEY İle Röportaj

Herkese merhabalar. ESL Türkiye Şampiyonasının başlamasına az bir süre kalması üzerine favori takımlardan olan Dark Passage’ın kaptanı KEY ile bir röportaj yapalım dedik. İyi okumalar 🙂

Soru: Dark Passage olarak CS:GO kulvarında çalışırken, LoL takımınızın da gidişatını takip ediyor musunuz? Aranızda bir bağ var mı?

Cevap: Takım arkadaşlarım LoL takımının gidişatını takip ediyor fakat ben LoL ile ilgilenmediğim için takip etmiyorum. Aramızda pek bir bağ olduğu söylenemez sadece çeşitli etkinliklerde bir araya gelip vakit geçiriyoruz.

Soru: Yakın zamanda ESL gibi bir dünya devi Türkiye’deki şubesini açtı ve üç kulvarda turnuvalar düzenlemeye başladı. CS:GO kulvarında yarışacak olan takımınızın kaptanı olarak ESL’in bu hamlesinin Türk e-Spor sektöründe bir gelişime yol açacağını düşünüyor musunuz?

Cevap: Türkiye’de pek çok keşfedilmemiş yetenek var öncelikle onlar için sevindirici bir haber. Bizler içinse Intel ve ESL birlikteliğiyle yapılmış bu turnuvalar çok önemli. Şu an günümüze kadar Türkiye’de yapılmış en kapsamlı ve büyük ödüllü turnuva. Umarım artarak devamı gelir ve TR.CS hak ettiği yerlere gelir. Intel’e verdiği sponsorluktan, ESL’e ise önayak olduğu için teşekkürler.

Soru: Takım olarak bir oyun evinde mi kalıyorsunuz, antrenmanlarınız ve günlük rutininiz nasıl?

Cevap: Takım olarak oyun evine yeni geçiyoruz. Takım antrenmanlarımız planladığımız kadarıyla 17.00 – 01.00 arasında olacak. Onun öncesinde herkesin 2 saatlik bireysel antrenmanı mevcut.

Soru: ESL elemelerinde üst üste aldığınız farklı galibiyetler size takım olarak bir motivasyon sağladı mı?

Cevap: ESL’in ilk elemesinde şampiyon olmamız beklediğimiz bir sonuçtu fakat tabii ki motivasyonumuzu üst seviyeye yükseltti. 16 takımlık süreç bizim için çok daha önemli ve onun için hazırlıklara başladık.

Soru: ESL turnuvasında çekindiğiniz bir takım var mı? Varsa hangisi?

Cevap: Çekindiğimiz tek bir takım yok. Takım olarak kilit noktamız her rakibe karşı maksimum özgüven ile oynamak.

Soru: Türk e-Spor sektöründe CS:GO’nun yerinin LoL kadar gelişebileceğini düşünüyor musunuz?

Cevap: Açıkcası şu an CS:GO, Türk oyuncular için bir sevda olduğu için bu kadar fazla oynanıyor. Oyunculara çok yüksek getirisi yok ve kısa dönem için konuşmak gerekirse LoL seviyesine gelemeyeceğini düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda umarım LoL seviyesine gelir ve geçer.

Soru: Yeni yapılanmış Dark Passage CS:GO takımı olarak, uzun vadeli uluslararası hedefleriniz var mı?

Cevap: Bundan 5 ay önce uluslararası hedeflerimiz doğrultusunda kurulduk ve aynı kadro ile devam ediyoruz. Bu planlara kısa bir süre ara verdik. ESL Türkiye Şampiyonası’na odaklanmış durumdayız. Turnuva sırasında ve sonrasında da uluslararası turnuvalarda yer almaya gayret edeceğiz.

Röportaj için teşekkürler KEY!

Bizi kırmadan bütün sorularımızı açıklayıcı bir şekilde cevapladığı için KEY’e teşekkür edip ESL’de başarılar diliyoruz.

Herkese iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.