Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / DESPE, ESL’den İki Yıllığına Uzaklaştırıldı!
Poster gg

DESPE, ESL’den İki Yıllığına Uzaklaştırıldı!

Space Soldiers takımından tanıdığımız başarılı CS:GO oyuncusu DESPE, hile kullandığı iddiaları doğrultusunda ESL’de iki yıllık uzaklaştırma aldı. Kendisinden bir açıklama gelmemekle beraber Türk e-Spor camiasının tepkisi büyük.

Despe

DESPE’nin banlanması hakkında henüz kendisinden veya ESL’den bir açıklama gelmedi, bu yüzden bildiğimiz tek şey kendisinin ESL’den banlı olduğu. Kendisinin yasaklanan ESL profilini buradan inceleyebilirsiniz.

Profilin başında gördüğümüz

”Bu oyuncunun hesabı dondurulmuştur ve daha fazla 1e1 maç yaratamaz. Takımsız olarak 1e1 ya da 2ye2 maçlarda oynamasına izin vardır fakat takım üyesi olarak karşılaşmalara çıkması mümkün değildir. Lütfen dondurmanın detayları için aşağıya bakınız.”

ibaresi ile kendisinin banlandığını anlıyoruz.

Konu, Türk e-Spor camiasında büyük tepki gördü. İlgili birçok kaynak bunun bir hata sonucu olmasını umdu. HellRaisers’ta oynayan milli oyuncumuz woxic de Twitter üzerinden arkadaşına destek verdi. Tweeti aşağıdan görebilirsiniz.

despe ban
Joe Cardali: Space Soldiers oyuncusu DESPE, ESL’de hile yaparken yakalandı.
Muhabbetin gerisi malum…

Bütün Türk e-Spor camiası gibi biz de OyunGG olarak DESPEnin aldığı yasaklamanın asılsız olduğunu umup, yakın zamanda kaldırılmasını diliyoruz.

Okuduğunuz için teşekkürler, iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.