Ev / Haberler / Detroit: Become Human Mayıs’ta Geliyor

Detroit: Become Human Mayıs’ta Geliyor

Film gibi oyun terimini çok fazla oyun için kullanamıyoruz. Heavy Rain, Beyond Two Souls gibi başarılı yapımların arkasında olan Quantic Dream, yeni oyunu Detroit: Become Human’ın çıkış tarihini açıkladı.

Detroit: Become Human ilk olarak 2015 yılında karşımıza çıkmıştı. Oyun çoğu Quantic Dream oyunu gibi PlayStation exclusive olacak. Oyun diğer oyunlar gibi hikayesel elementler ve seçim mekanizmaları içerecek. Yapılan seçimler sonucunda oyunun çoğunu görmeden sona ulaşmanız muhtemel olacak.

Oyunda üç farklı karakteri yöneteceğiz.

Oyun gelecekte, “Android”lerin insanlara hizmet ettiği bir dünyada geçecek. Oyunda, itaat etmek yerine duyguları hissetmeye başlayan üç farklı androidi yöneteceğiz. Karakterlerimiz insanlara karşı çıkan isyanın başını çekecek. Connor, dedektiflere yardım eden bir android. Kara ise sahibinin kızıyla konuştuktan sonra evden kaçmış. Son olarak Marcus ise isyanın lideri konumundaki karakterimiz.

Quantic Dream’in kurucusu ve CEO’su David Cage, oyundaki çoğu yardımcı karakterin hem oyun sonuna kadar size yardım edip yaşayabildiğini, hem de tanıştıktan bir kaç dakika sonra ölebileceğini söylüyor. Ayrıca üç ana karaktere de dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Cage, herhangi birinin her an ölebileceğini söylüyor. Bu da oyundaki seçimlerimizin gerçekten önemli olduğunu hissettiriyor.

Detroit: Become Human Mayıs’ta oyuncularla buluşacak. Peki siz oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. İyi Oyunlar!

Hakkında Kayra Tokgöz

Şu dünyadaki 17 yılının 17'sini de oyunlarla geçirmiş bir "Gamer". Zamanın geri kalanını da dizilerle geçiren bir "Geek".

Buna da bak!

PlayStation Classic Geliyor!

Sony cephesinden geçmişe özlem duyanları sevindirecek haberler var. Firma efsane konsulu PlayStation 1’i PlayStation Classic …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir