Ev / Haberler / Disney, Fox İsmini Silmek İstiyor!!!
Poster gg

Disney, Fox İsmini Silmek İstiyor!!!

Disney’in satın alma bölümü son hareketi ile kesinlikle ilginç bir harekete imza attı. Mart 2019’da Disney, Fox’un franchise’larının çoğunu satın aldı. Şimdi ise Fox’u tarihin tozlu sayfalarına gömmek için bazı stüdyoların adlarını değiştiriyor.

Variety’e göre film stüdyosu 20th Century Fox adlı stüdyo, 20th Century Studios olacak ve Fox Searchlight Pictures gelecekte Searchlight Pictures olarak değiştirilecek. Bu, değişiklikler TV tarafında görülmeye bilir, ama rapora göre, 20th Century Fox Television ve Fox 21 Television Studios için resmi isimler seçildi.

Fox Searchlight personeli, @fox.com adresi ile biten maillerini @searchlightpictures.com e-posta adresleri ile değiştirmiş. İsim değişikliği, önümüzdeki filmlerin tanıtımına kadar sürüyor. Will Ferrell ve Julia Louis-Dreyfus filmi Downhill’in Aralık fragmanında hala Fox Searchlight Pictures logosu var ve Variety filmin film posterinin değiştirildiğini ve logo Searchlight Pictures’ı okuduğunu bildirdi. Bulduğumuz film için tüm resmi posterlerde hala logoda “Fox” var, ancak bu çok yakında değişebilir.

Fox’tan her şeyini Disney’e satılmadı; 21st Century Fox’un diğer varlıkları Comcast, Sinclair Broadcast Group ve Yankee Global Enterprises tarafından satın alındı. Artık kalan, Fox Corporation’ın bir parçası oldu, bu yüzden Disney Fox’tan uzaklaşma politikası mantıklı mı kesin değil, çünkü şirket hala bir şekilde varlığını sürdürüyor.

Hakkında Baran Deniz Uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir