Ev / Haberler / Disney+ Yeni Marvel Dizileriyle Karşımıza Çıkacak!
Poster gg
Disney+

Disney+ Yeni Marvel Dizileriyle Karşımıza Çıkacak!

Disney, Netflix’e rakip olacak şekilde 12 Kasım’da kendi yayın servisi Disney+’ı açıyor ve Marvel serisinin hayranlarını heyecanlandıracak haberleri de beraberinde getiriyor. Avengers: Endgame ile İntikamcılar takımının hikayesine bir nokta konulmuş olsa da bazı karakterleri kısa serilerle tekrar ekranlarda göreceğiz. İşte bu serilerin birkaçı:

The Falcon and The Winter Soldier

The Falcon and The Winter Soldier

Empire dizisiyle tanınan Malcolm Spellman, 6 bölümlük bu dizi için yazar koltuğuna çoktan oturdu. Oyuncu kadrosu hakkında çok bilgi olmasa da başrollerde Marvel Sinematik Evreni‘nin aktörleri Anthony Mackie (Sam Wilson/Falcon) ve Sebastian Stan‘i (Bucky Barnes/Winter Soldier) karakterlerinde tekrar göreceğimiz kesin. Ayrıca başka bir habere göre alışık olduğumuz bazı karakterlerle tekrar karşılaşabiliriz. Kaptan Amerika filmlerinden aşina olduğumuz Daniel Bruhl (Zemo) ve Emily Van Camp (Sharon Carter) bu seri ile ekranlara tekrar geri dönecek.

Hikaye konusuna gelirsek; dizi, Endgame‘in sonundaki gelişmelerin üzerinden ilerleyecek. Sam Wilson yeni sorumluluklarıyla üstlenirken muhtemelen Bucky Barnes‘ı ona partnerlik ederken göreceğiz.

Dizinin çıkış tarihi belli olmasa da Disney+‘ın yayın tarihine yetişmesi başka bir proje sebebiyle pek mümkün görünmüyor. 2020 yılında çıkabileceğini sadece kendi tahminlerimize dayanarak söylüyor olsak da çıkış tarihi belli olduğunda başka bir haber ile bunu bildireceğiz.

Loki

Loki

Rick and Morty‘nin 4. sezonunu yazmakta olan Michael Waldron, Marvel serisinin hayranlar arasındaki favori karakteri olan Loki‘nin dizisi için yazarlık görevini üstlendi. Loki rolünde tekrar Marvel Sinematik Evreni‘ndeki oyunculuğuyla sevgimizi kazanan ve kendisine artık aşina olduğumuz Tom Hiddleston var.

Bir kaynağa göre Marvel‘ın bu dizi için düşüncesi Loki‘yi bazı tarihsel olaylara düzenbaz kişiliğiyle ve şekil değiştirme yeteneğiyle etki edecek şekilde ekranlara yansıtmak. Ekranlarda çok fazla gördüğümüz, yine de hayatı hakkında fazla bilgiye sahip olmadığımız Fesatlık Tanrısı’nın hikayesinin ne kadar derinlik içereceğini bilmesek de Infitiny War‘dan sonra hayranların hissettiği hayal kırıklığını telafi edecek bir şeyler bekliyoruz.

Tıpkı The Falcon and The Winter Soldier dizisi gibi diğer Marvel dizilerinin de çıkış tarihi biraz gecikebilir. Bu sebeple Loki ve diğer dizileri de 2020 ve sonrasında izleyebilecek olmamız mümkün.

WandaVision

WandaVision

Wanda (Scarlet Witch) ve Vision‘ın birliktelik hikayesini ekranlara yansıtacak olan ve fantastik elementler içermesi beklenen bu dizinin konusu 1950’li yıllarda geçecek. Marvel‘ın, gelecekte yaşanan bir ilişkiyi geçmişe nasıl aktaracağı bir merak konusu olsa da Vision‘ın ölümünden sonra Wanda‘nın kendi zihninde yarattığı dünyada onunla birlikte yaşadığı tarzı teoriler de yok değil.

Oyuncu koltuğunda tekrar MCU‘nun orijinal aktörleri olan Paul Bettany ve Elizabeth Olsen’ı göreceğiz. Dizinin sorumlusu olarak da Captain Marvel filminin senaryosunda görev almış olan Jac Schaeffer var.

Hawkeye

Hawkeye

Hawkeye çizgi romanlarıyla parlamış fakat aynı ışığı filmlerde fazla yakalayamamış bir karakter. Bu sebeple kendi dizisinin çıkması belki de çizgi romanlarından alışık olduğumuz Clint Barton‘ın ekranlarda parlaması için bir fırsat olabilir. Hikaye hakkında henüz çok bir bilgi yok fakat Clint Barton‘ı İntikamcılar‘dan ayrı, izin günü yaparken yaşadığı pek de ‘izin günü’ gibi hissettirmeyen olayları görmemiz mümkün olabilir.

Başrolde, kesin olmamakla birlikte, Jeremy Renner‘ı bir kez daha görmemiz mümkün olabilir.

 

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.