Ev / Tavsiyeler / Dizi Önerisi: Colony
Valorant names

Dizi Önerisi: Colony

Bir süredir dizi önermemiştik, aklımıza tam sizlik bir dizi geldi. Gelin biraz Colony’den konuşalım.

Colony en basit haliyle bir Bilim-Kurgu dizisi. Fakat onu farklı kılan birçok noktası var ve Türkiye’de henüz çok büyük izleyici kitlelerine ulaşmış değil, yani muhtemelen ya adını ilk defa duyuyorsunuzdur ya da izlemek için vakit ayırmamış olabilirsiniz. Bu yüzden tavsiye edilmeye çok açık bir diziydi.

Bilim-Kurgular’da çok rahatsız olduğumuz bir şey var, ulen bu uzaylılar neden hep Amerika’ya saldırıyor? Neden hep Los Angeles bu arkadaşların kurbanı oluyor? Bu dizide de aynı durum söz konusu ama diğer işlere nazaran Amerika övücülüğü çok daha az göze çarpıyor. Bu farklı olduğu noktalardan birisi elbette. Gerçi dizinin henüz 2 sezonu yayınlandı ve 3. yolda, ileride ne olur söylemek zor buradan bakıp.

Dizi konsept olarak Uzaylı saldırısının sonrasını konu alıyor ve baskıcı bir yönetime maruz kalan insanların direniş hikayesini işliyor. İnsanlık kolonilere ayrılmış, koloni dışında kalanlar ölmüş falan, izleyince durumu daha iyi anlarsınız zaten. Ayrıca karakter gelişimi de gayet güzel gerçekleştirilmiş.

Dizinin kadrosu da oldukça sağlam – kötü ve pis

Dizinin başrol oyuncularını bazı yapımlarda sevdik, bazılarında nefret ettik. Fakat yabancı dizi denildiğinde akla gelen çoğu güçlü isimde yer almış oyuncular oldukları da gerçek. Ailenin babası rolünde oynayan Josh Holloway, daha önce Lost’ta yer almış alışılageldik bir yüz. Ailenin asi annesi, Sarah Wayne Callies ise Prison Break ve The Walking Dead gibi yapımlardan tanıdığımız bir isim. Kendisini sevsem mi, yoksa sevmesem mi bir türlü karar veremiyorum diziyi izlerken, sırf önceki işlerinden dolayı.

Dizinin yayınlanmış 23 bölümü ve iki sezonu var. Yeni sezon ise Mayıs ayında yayına girecek. Canınız sıkıldı, izleyecek pek bir şey de yok, bu tavsiyemiz aklınıza gelirse başlarsınız diziye. Öyle harika bir şey değil belki ama izlemeye başladığınızda lıkır lıkır akıyor, ben de anlamakta güçlük çekiyorum bu durumu. Konuyu çok da ırgalamaya gerek yok anlayacağınız, diğer tavsiyelerimizi de okumayı unutmayın. Gelecek önerimizde görüşmek üzere.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.