Ev / Tavsiyeler / Dizi Önerisi: Designated Survivor
Valorant names

Dizi Önerisi: Designated Survivor

Dizi önerilerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Geçen hafta sizlere The Path isimli Drama dizisini önermiştik. Bu haftaysa karşınıza Designated Survivor isimli Politik Drama’yı getiriyoruz. Politika belki çoğunuza sıkıcı gelebilir, fakat emin olun dizideki politika şu ana kadar gördüğünüze hiç benzemiyor.

Öncelikle “Designated Survivor”un ne olduğuyla başlayabiliriz. Designated Survivor ismi verilen kişi, Amerika’da Başkan’ın ulusa seslenişi veya Başkanlık yemin töreni sırasında güvenli bir yere götürülen kabine üyesi oluyor. Bu kişi eğer ki tüm senatonun bulunduğu yerde beklenmeyen bir olay sonucunda başkanlık sırasındaki insanların devre dışı kalması durumunda başkanlık görevini zorunlu olarak devralıyor. Dizimizin hikayesi de bu olay üzerine kurulu.

Ana karakterimiz Tom Kirkman(Kiefer Sutherland), İmar ve İskan Bakanı olarak görev yapıyor. Fakat Başkan yakın zamanda Tom için görev değişikliğine gitme fikrinde. Fakat bu gerçekleşemeden Başkan’ın ulusa seslenişi sırasında mecliste bomba patlıyor ve tüm senato üyeleri, bakanlar ve başkan hayatını kaybediyor. Olaylardan pencereden patlamayı görerek ve korumalar tarafından götürülerek haberi olan karakterimiz ise bir sonraki Amerikan Başkanı oluyor. Dizimiz işte tam olarak burada başlıyor.

 

Dizinin oyuncu kadrosunda, 24’ten tanıdığımız Kiefer Sutherland, Truman Show’dan hatırladığımız Natascha McElhone, Narcos’ta gördüğümüz Adam Canto, House M.D’den Kal Penn, Maggie Q ve Italia Ricci gibi bir çok ünlü isim var. Dizi 2016 yılında yayınlanmaya başladı ve an itibariyle 2.Sezon 17.Bölüm ile devam ediyor. Her bölüm ülkeyle ilgili ayrı bir problemi çözmeye çalışırken aynı zamanda dizinin ana konusunun da ilerleyişini görüyor ve yaşıyorsunuz. Dizi Amerika’da ABC’de yayınlanıyor fakat Türkiye’den Netflix üzerinden de izleyebilirsiniz.

Kısacası “Designated Survivor” sıkıcı olmayan derecede politika içeren fakat daha çok aksiyon ve drama içeren sürükleyici bir dizi. Şimdiden iyi seyirler. Diğer tavsiye yazılarımızı okumayı da unutmayın.

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.