Ev / Tavsiyeler / Dizi Önerisi: The Path
Valorant names

Dizi Önerisi: The Path

Dizi önerilerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Geçen hafta sizlere Colony isimli Bilim-Kurgu dizisini önermiştik. Bu haftaysa karşınıza The Path isimli Drama’yı getiriyoruz. Drama deyince kaçıp gitmeyin hemen, bi okuyun sevenleriniz çıkacaktır.

Kitap kurdu takipçilerimiz Empati ya da Zar Adam dediğimizde dizinin temasını kavrayacaklardır diye düşünüyorum. Modern dünyada, modern dinler yaratmak ve bu dinlerin ortaya çıkışını kendine tema edinmiş kitaplardı ikisi de ya da en azından buna içlerinde yer veriyorlardı. The Path ise tamamen bu mantık üzerine yola çıkmış diyebiliriz. Günümüzde bir dinin ortaya çıkmasını, hayatta kalma ve yoluna devam ederken gelişme çabasını izliyoruz.

Hikayede günümüze geçmişten kalan dinlerden daha farklı bir din işlenmiş. Hatta kendileri din yerine hareket demeyi tercih ediyorlar. Hippi tarzı yaşamı benimsemiş bir grup insan evladı, gayet barışçıl bir şekilde yaşamaya devam ediyorlar. Hatta vejetaryen falanlar yani. Tabii işin bir de perde arkası var, işte o kısımlar macera dolu. Dizi 3. sezonu bitirdiler ve izleyenler de bilmiyor bu inancın gerçek olup olmadığını. Yani çok iyi bir hikaye aktarımı var.

The Path Oyuncu Kadrosuyla da Kendini Sevdiriyor

Diziyi izlemeye başlamamın en büyük sebebi galiba Aaron Paul’du. Birçok yabancı dizi sever onu Breaking Bad’de ortaya koyduğu oyunculuktan hatırlayacaktır. Dizinin hem başrol oyunculuğunu hem de yapımcılığını üstlenmiş vaziyette. Tabii tek başına değil, Shameless’tan hatırlayacağınız Emma Greenwell ve Prison Break’ten aklımızda kalan iyi baba Rockmond Dunbar da dizide rol alan isimlerden.

Tabii daha fazla tanıdık yüz de göreceksiniz ama oyunculukların hepsi gerçekten güzel. Bir şans tanımaktan zarar gelmez. Dizinin 3 sezonu yayınlandı ve 4. Sezon için henüz bir yayın tarihi göremedik fakat 2019’u göreceğini söyleyebiliriz. Şimdiden iyi seyirler. Diğer tavsiye yazılarımızı okumayı da unutmayın.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.